bath-water-915589_640

Kuří oko a jeho léčba: Pomáhají náplasti z lékárny i babské rady

Sotva jste se doploužili domů, protože vás neuvěřitelně bolí na chodidle? Možná na vás mrkne kuří oko. Jedná se bolestivý rohový kuželový útvar, který se objeví většinou v oblasti kloubní nebo kostní vyvýšeniny. Jaký postup vede k jeho odstranění?

Když nosíte těsnou obuv

Možná se vám líbí nožka, jakou měla Popelka – tedy něžně malá. Problémem je, pokud ta vaše dosahuje míry obra Koloděje a vy se snažíte chodidlo vtlačit do o dvě čísla menší boty. Pak se ovšem nemůžete divit, že vám vlivem soustředěného tlaku na kůži vznikne clavus neboli kuří oko. Poznáte ho snadno – je to kruhovité ložisko žluté barvy, je vyvýšené, ostře ohraničené, uprostřed může mít vkleslinu a při chůzi bolí tak, že stěží chodíte. V takovém případě přicházejí na řadu babské rady, které by měly pomoci se tohoto útvaru zbavit.

Boty na podpatku. Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na kuří oko musíte opatrně

I když budete mít nutkání kuří oko co nejdříve vyříznout, nechte všemu pomalejší průběh a nespěchejte. Tento bolák obvykle sahá dost hluboko, takže sami se do ničeho raději nepouštějte. Můžete ale navštívit pedikérku, která si s ne moc hlubokým kuřím okem bude umět poradit. Babské rady pak doporučují přikládat obklad z cibule a octa, který tento útvar z odumřelé kůže změkčí. Vhodné je obě ingredience zafixovat na noc obvazem a opakovat tak dlouho, až se kuří oko bude dát vyloupnout.

Podobně na chodidla působí teplá lázeň, do níž jste přidali sůl. Pak je vhodné osušená chodidla namazat medem, což vede k úlevě od bolesti.

Co koupíte na kuří oka v lékárně

Také lékárny nabízejí prostředky pro léčbu nepříjemných kuřích ok. Jedná se o náplasti s kyselinou salicylovou, jež se přikládají na postižené místo, a to maximálně po dobu 10 až 14 dní. Náplast se přitom nosí po celých 24 hodin. Někdy se ale může objevit zarudnutí pokožky. V takovém případě je třeba další náplast nepřikládat.

Zdroj textu: https://www.pleva.cz/news/kuri-oko-jak-ho-poznat-a-lecit

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *