Chia semínka

Naprosto snadné hubnutí s chia semínky

Chia semínka se právem řadí mezi pozoruhodné ryze přírodní produkty schopné nabídnout zajímavé možnosti hubnutí. Snadné hubnutí s chia semínky nemusí být nijak náročné. Stačí pouze najít tu správnou motivaci, nakoupit si chia semínka a zjistit si vše o tom, jakým způsobem byste jejich konzumaci měli do denního zdravého jídelníčku zařadit. Podívejme se tedy jak používat semínka chia, co vlastně obsahují a jakým způsobem se co nejefektivněji touto cestou zbavit přebytečných kilogramů.

Co jsou chia semínka?

Chia semínka najdeme v rostlině, která má název šalvěj hispánská. Objevena byla již ve starověku známou civilizací Aztéků. Právě oni byli velmi silní, podávali vysoké výkony a především dokázali přežít v poměrně náročných podmínkách jihoamerických pralesů. Chia semínka obsahují spousty lidskému organismu prospěšných látek, jako jsou třeba vitamíny z řad A, B, C, D, E a K. Mimo jiné jsou v nich i minerály typu Ca, Mg , Zn, Fe, Cu, K či I. Bohatá jsou také na omega-3 mastné kyseliny a vlákninu. Zapomenout nemůžeme ani na spousty antioxidantů.

Jaké jsou účinky chia semínek?

Určitě je zapotřebí také poukázat na účinky chia semínek. Určitě není od věci se na mnohé z nich soustředit. Podívejme se na ně tedy v následujících odrážkách mnohem podrobněji.

-          umí napomoct rychlému zasycení

-          zlepší fyzickou výkonnost, optimální pro sportovce

-          sníží hladinu cukru v krevním řečišti

-          dokonale regulují cholesterol v krvi

-          umí pomoct při hydrataci organismu

-          podporují mozkovou činnost

-          obsahují vysoké procento vlákniny

-          zlepší paměť a soustředění se na různé činnosti

-          obsahují množství vitamínů a minerálů

Jak pomáhají chia semínka při hubnutí

Vynikající jsou chia semínka především pro to, že umí navázat vodu. Nabobtnají přitom a až 12 x zvětší svůj objem. Dokážou tak zaplnit žaludek a vy se budete cítit, že do něj již nic dalšího nevleze. Nebudete tak dále konzumovat jídlo a nepřiberete. Sníží i hladinu cukru v krvi, nebudete tak mít chutě na něco sladkého. Mimo jiné podpoří i střevní mikroflóru, což je také k nezaplacení.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *