Očista lymfatického systému

Očista lymfatického systému v několika bodech

Lymfatický systém je nedílnou a velmi důležitou součástí imunitního systému každého z nás. Právě zd vzniká nejvíce zárodků chorob, jež nás mohou bohužel postihnout. Pokud nefunguje tak, jak by měl, dochází k hromadění škodlivých látek, tedy toxinů. Velmi nepříjemné je také ucpávání mízních uzlin a tkání, jež vzniká přetížením celého systému. Pokud provedete správné čištění lymfatického systému, můžete těmto velmi nepříjemným záležitostem předejít. Jak tedy taková očista lymfatického systému probíhá a co je k ní zapotřebí?

Zdravá životospráva se vyplatí

V první řadě je třeba klást důraz na zdravou životosprávu. Jedná se zejména o zdravý jídelníček, respektive zdravý životní styl. Pohybová aktivita by měla být nedílnou součástí skoro každého dne. Minimálně jednou za týden byste měli sportovat. K tomu je zapotřebí upravit jídelníček a zbavit jej kyselinotvorných potravin, které jsou nejvíce škodlivé. Vystříhat bychom se měli i potravin s vysokým obsahem cukru a konzervačních látek. Ty jsou běžně obsaženy ve spoustě nejrůznějších pokrmů.

Zbavte svůj organismus kyselin

Velmi důležité je správné odkyselení organismu. Překyselení vašeho těla se běžně projevuje hlavně maximální únavou a také vyšším stupněm zadržování vody v těle. Může docházet i k dermatologickým anomáliím anebo k zánětům v oblasti kloubního aparátu. Pokud takovýmito příznaky trpíte, vyplatí se vsadit na vlastní odkyselení, které můžete provést doma pouhou změnou jídelníčku a zvýšením míry pohybu.

Jaký má být jídelníček na odkyselení

Pro odkyselení organismu je zapotřebí speciálního dietního režimu. Ten spočívá ve vyloučení jakékoli konzumace masa a konzervačních látek. Vyvarovat se musíte i slazených potravin a v neposlední řadě i rafinovaného cukru či vysokému obsahu soli. Zapomeňte i na bílou mouku a mléko. Optimální jsou následující potraviny, jejichž výčet uvádíme v bodech.

–          ovoce

–          zelenina

–          celozrnné pečivo

–          brambory, rýže

–          sójové produkty

–          čerstvé bylinky

–          řasa chlorela

–           zelený ječmen

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Jedlá soda jako lék? I na rakovinu? | Plné zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *