voda1

Mýty o domácí filtraci vody – také jim věříte?

Voda, která nás obklopuje, není vždy zcela nezávadná. I když ze všech kohoutků v domácnostech teče voda pitná a mnohdy ji najdeme i v nejrůznějších rekreačních pítkách a fontánách, ne vždy nás uspokojí svými senzorickými vlastnostmi. A právě to dokáže změnit účinná filtrace vody.

Z mnoha důvodů však podobným postupům nevěříme a často si vůbec nedokážeme představit, že bychom je mohli používat dokonce každý den. Nebo ano? Otestujte si, kolik toho o filtraci vody víte.

Mýtus číslo jedna: Vodu lze filtrovat jen doma, na cestách to nejde.

Co je vám platné, když si doma natočíte do lahve vodu, která předtím protekla přes výkonný filtr, když vám dříve nebo později dojde? A právě proto na našem trhu existují filtrační lahve, do nichž stačí vodu natočit (prakticky z jakéhokoliv zdroje) a po krátké chvíli si užívat její nezávadnost.

Mýtus číslo dvě: Filtrování vody je drahé.

Je pravdou, že první filtry toho příliš nevydržely, ale dnes je situace jiná. V opravdu dobrých filtračních lahvích najdete filtry, které vydrží třeba i 300-400x naplnění lahve. A jejich cena není nijak vysoká. Čistou vodu si tak můžete užívat skoro neomezeně.

Mýtus číslo tři: Filtrování odstraní z vody důležité látky.

Ale vůbec ne. Postará se o chlór nebo nejrůznější větší nečistoty. Ale minerální látky v čele s vápníkem nebo hořčíkem ve vodě zůstanou, rozhodně vám tak do hrdla nepoteče voda destilovaná, jak se někdy mylně domníváte.

Filtrace vody je tedy vhodná pro každodenní použití, stačí si jen zakoupit vhodnou láhev. A na co si dát pozor? Důležitý je její tvar, měla by padnout do rukou i dětem a zároveň se dobře přizpůsobit třeba držákům na kola nebo těm v autě. A co materiál? Plastu se nevyhneme, ovšem nemělo by jít o nejrůznější druhy bisfenolů. Ty podle nejnovějších studií dokáží naše zdraví ohrožovat v dlouho dobrém horizontu (a najde jen o notoricky známý bisfenol B, ale třeba i bisfenol A).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *