Muži se dívají ženám na prsa, protože zkrátka musí

Poprsí

Mnohým pánům bezesporu učaruje dekolt nejedné ženy. Těm to na jednu stranu může lichotit. Na stranu druhou se ale může jednat o velmi nepříjemnou záležitost. V každém případě je zapotřebí brát tuto situaci jako holý fakt a součást reality. Určitě není od věci podívat se, proč tomu tak vlastně je. Hlavní příčinou je bezesporu fakt, že lidský mozek je schopen vnímat hned dvěma způsoby. Buď celkově, nebo po částech.

Mužské tělo vnímá. mozek jako celek, ženské po částech

Vnímání muže a ženy je rozdílné. Pokud se žena dívá na muže, vnímá ho jako celek. V opačném případě je tomu přesně naopak. Muž vnímá ženu po částech. Jedná se tedy o souhrn několika partií. A co se stane, když se na ženu dívá právě žena. Vnímá ji stejně jako muž, po částech. Touto skutečností se zabývali psychologové z Nebrasky a potvrdili ji.

Testy psycholožky z Lincolnovy univerzity

Vnímáním mužů a žen se za bývala psycholožka Sarah Gervaisová z Lincolnovy univerzity nacházející se v Nebrasce. Její série textů byla pozoruhodná. Vše spočívalo v tom, že dávala mužům a ženám fotografie, na které se dívali. Šlo samozřejmě o zachycení mužů a žen. Snímky zachycovaly postavu od hlavy až po kolena. Poté dali vědci lidem ony fotografie a druhé fotografie zachycující intimní partie. Ti se pak měli rozhodnout, jaký obrázek viděli.

PoprsíFoto: Pixabay

Výsledek byl zajímavý

Psychologové se ujistili v tom, že ženské intimní partie se rozeznávají lépe v případě, že jsou vyobrazeny izolovaně. Naopak ty mužské by měly být spíše v kontextu celého těla. Při pozorování jiného pohlaví tedy ženy očividně používají odlišné poznávací procesy. Ženy se při pohledu na ženu srovnávají s konkurencí, zatímco muži si podle partií volí potenciální partnerku. Poznávací proces tohoto typu se zřejmě objevil již za doby člověka rozumného, tedy homo sapiens.

Zdroj info: onlinelibrary.wiley.com

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.