Modelace prsou – jaké výhody, ale i omezení od zákroku očekávat?

Modelace-prsou

Modelace prsou je pro mnoho žen jedinou možností, jak získat zpět své sebevědomí. Nezáleží na tom, jestli se vám ňadra změnila po kojení, nebo odjakživa trpíte asymetrií; plastická chirurgie dnes dokáže divy a finančně je dostupnější než kdykoliv dříve. Následující řádky vás seznámí s tímto druhem operace. Dozvíte se, co zákrok obnáší, jaké jsou jeho výhody, ale také na jaká omezení se případně připravit. Pokud jste dlouhodobě nespokojené se stavem vašich prsou a zvažujete návštěvu kliniky estetické medicíny, pak se pusťte do čtení!

Modelace prsou nejen pro maminky

Tento druh zákroku podstupují nejčastěji ženy, které mají takzvaně vykojená prsa. Bez ohledu na to, jak se před mateřstvím nebo během něj o svá ňadra staraly, gravitaci nelze obelstít. Zejména pak u žen, kterým se v těhotenství poprsí enormně zvýšilo, dochází po kojení k jejich výraznému poklesu. Mnoho z nich tak neváhá oslovit plastického chirurga a podstoupit modelaci. Avšak nejen pro ně je tento zákrok určen. Tuto službu vyhledávaj také ženy, jež se celý život potýkají s asymetrií ňader nebo s příliš velkými. Při zmenšování prsou je navíc ve většině případů modelace nezbytná.

Kdy se zákrokem raději počkat

Lékaři varují před modelací v případě, že jste ještě neměly děti, ale máte je v plánu. Ne že by to byl nepřekonatelný problém, ale jakmile proděláte tento druh operace mohou přece jen nastat potíže s kojením. Proto je na zvážení, zda i v případě, že nejste spokojena například s asymetrií poprsí, nepočkat s absolvováním zákroku až po dětech. Z logiky věci vyplývá, že po kojení se vám stav prsou může ještě o něco zhoršit. Takže se v tomto případě spíše vyplatí  zákrok na několik let odložit.

Pakliže máte tak velká prsa, že už vás kvůli nim trápí i jiné zdravotní problémy, je situace samozřejmě jiná a zákrok vám dokonce může úplně nebo částečně proplatit pojišťovna.

Co vás čeká na sále

Celý proces této náročné operace zahrnuje vstupní konzultaci s lékařem, nezbytná předoperační vyšetření, samotný zákrok a rekonvalescenci. Na úvodní konzultaci si vás odborník prohlédne, promluvíte si s ním o vašem zdravotním stavu a rodinné anamnéze a proberete společně veškeré podrobnosti, včetně postupu operace a celkové ceny. Následně vás pošle na několik vyšetření. Ta jsou důležitá k tomu, aby se zjistilo, zda můžete zákrok podstoupit.

Následná operace probíhá v celkové anestezii, takže budete v klidu spát a vůbec nic neucítíte. Na operačním sále můžete ležet až 3 hodiny v závislosti na složitosti zákroku. Během něj vám chirurg prsa pozvedne a vytvaruje. Řez se vede v případě menšího rozsahu pouze okolo dvorce. U prsou, která jsou o něco více povislá vzniká ještě jizva z boku. V případě výrazné ptózy se řez vede kolem dvorce a následně kolmo do prsní rýhy, kde pokračuje.

Počítejte s tím, že na klinice strávíte alespoň jednu noc. Bude-li vše probíhat tak, jak má, propustí vás následující den do domácí péče.

Jak probíhá rekonvalescence

Po operaci vás bude čekat poměrně dlouhá rekonvalescence, ale nemusíte se bát; v běžném životě nebudete nijak výrazně omezeny.. První dny vás bude oblast hrudníku možná trochu bolet, přece jen se jednalo o invazivní zákrok. Pokud máte kancelářské zaměstnání, kde se fyzicky nenamáháte, budete se do něj moci vrátit zhruba týden po operaci. Stehy vám lékař odstraní přibližně po 14 dnech. Počítejte také s tím, že přibližně 2 měsíce bude nutné nosit speciální elastické prádlo, aby se udržel správný tvar poprsí a zahojily se vám jizvy. Celý měsíc po zákroku navíc není možné sportovat ani provádět jinou fyzicky namáhavou aktivitu.

A  to už by bylo opravdu vše k témetu modelace prsou. Nyní už máte všechny potřebné informace pro to, abyste si domluvila nezávaznou konzultaci na klinice estetické medicíny. V článku jste se dozvěděla, pro koho je tento typ operace vhodný a kdo by naopak měl se zákrokem ještě chvíli vyčkat. Zjistila jste jak celý proces včetně úvodní návštěvy probíhá a co vás čeká během rekonvalescence.

A jak pohlížíte na invazivní plastické operace vy? Byla byste ochotná podstoupit modelaci prsou i za cenu několika jizev? Dejte nám vědět do komentářů, co si o tomto druhu zákroku myslíte. Váš názor nás skutečně zajímá.

Náhledové foto: Imgbb

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.