Chloupky na bradě vás už nemusí trápit, laserová epilace se postará o trvale hladkou pleť. Co se odehrává za dveřmi salonu?

Žena

Věřte tomu nebo ne, ale chloupky na bradě trápí nejen muže, ale také velkou část dámské populace. Zejména osoby s tmavší pletí se často potýkají s tímto problémem, jelikož přítomnost většího množství pigmentu zvyšuje jejich viditelnost. Naštěstí dnes už existují metody, které vás nežádoucích chloupků zbaví jednou provždy. Pojďme si jednu z nich představit, a sice trvalou epilace diodovým laserem. V následujícím článku se dozvíte, pro koho je tento druh zákroku určen a jaké jsou jeho výhody oproti tradiční depilaci.

Chloupky na bradě raději neholte

Existují dvě základní metody, jak se zbavit nežádoucích chloupků na těle, obličej nevyjímaje. První z nich vám bude jistě důvěrně známá, jelikož ji pravděpodovně pravidelně provozujete. Jedná se o tradiční depilaci. Tento způsob spočívá ve zkracování chloupků na povrchu pokožky. Mezi klasické depilační metody patří například:

Druhým způsobem, jak docílit hladké pokožky, je takzvaná epilace. Ta spočívá v trvalém odstranění chloupků včetně vlasové cibulky. Při epilaci dochází k likvidaci základu vlasového vlákna, to znamená, že na místě, kam je aplikována, již nový chloupek nevyroste. V případě holení klasickými strojky nebo jednorázovými holítky dochází pouze ke zkrácení vlasu, což znamená, že se vám na bradě nebo kdekoliv jinde brzy objeví znova. Je to nekonečný boj, který nemá vítěze, proto je laserová epilace čím dám tím populárnější po celém světě.

Pro koho je procedura vhodná a jak probíhá

Technologie epilace diodovým laserem funguje na principu spálení vlasových cibulek. Laserový paprsek se naváže na pigment obsažený v chloupku a ten zcela zlikviduje včetně jeho kořínku. Tím dojde k trvalé redukci ochlupení v ošetřené oblasti. Jelikož právě barvivo je vodičem, díky němuž se paprsek dostane až k cibulce, je potřeba, aby klient disponoval dostatečným množstvím pigmentu. Z toho důvodu se tato procedura doporučuje spíše osobám s tmavší pletí. Dámy a pánové, kteří mají světlý typ pokožky mohou zákrok absolvovat také, ale musí počítat s tím, že bude potřeba více sezení a výsledek u velice světlých typů nemusí být vždy zcela uspokojující.

chloupky-na-brade

Jaká místa na obličeji lze laserem ošetřit

Nejproblematičtější část obličeje bývá místo nad horním rtem, neboli knírek. Mnoho žen, zejména těch s tmavším pigmentem, ale také bojuje se zarůstajícími chloupky na bradě nebo v koutcích pusy. Žádná dáma nechce, aby jí obličej zdobily vousy a knír. Některé ženy se dokonce nechtějí smířit ani s drobným chmýřím, které přirozeně porůstá oblast líček. I tuto partii je možné řešit laserovou epilací. Nemusíte se bát, zákrok není nebezpečný ani bolestivý. Jediné, co se může stát u citlivějších jedinců, je lehké zarudnutí v místě ošetření. To však během několik hodin zmizí.

3 důvody, proč podstoupit trvalou epilaci

Permanentní laserová epilace je bezesporu jedním z nejžádanějších kosmetických zákroků, a to především pro svůj trvalý efekt. Ve zkratce by se ty nejpodstatnější důvody, proč podstoupit tuto proceduru, daly shrnout do tří bodů:

  1. Úspora času a práce – díky trvalému efektu se již nebudete muset sami starat o zkracování chloupků.
  2. Šetrnost a bezbolestnost – aby vás zákrok nebolel, je na ošetřované místo aplikován znecitlivující chladivý gel.
  3. Pozitivní dopad na životní prostředí – narozdíl do tradičních depilačních metod, při epilace nevzniká žádný zbytečný odpad (holítka, obalový materiál, apod.)

Tak to je k odstraňování nežádoucích chloupků všechno. Právě jste získali všechny nezbytné informace, abyste se byli schopni sami rozhodnout, zda je tato procedura vhodným řešením také pro vás. Teď už víte, jaké moderní metody epilace jsou zrovna trendy, a proč jsou tolik oblíbené. Dočetli jste se mimo jiné, jaký je hlavní rozdíl mezi epilací a depilací a zjistili jste, na jaká místa v obličeji je možné laserový paprsek aplikovat.

A které epilační nebo depilační techniky jste si oblíbili vy? Máte nějakou oblíbenou metodu, nebo se pokaždé zbavujete chloupků jiným způsobem? Podělte se s námi o své postřehy v diskuzi, rádi se něco přiučíme.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.