Mléčná dieta

Mléčná dieta

Chcete v relativně krátké době zhubnout několik kilogramů? Pokud máte rádi mléko, mléčné výrobky a maso, je mléčná dieta od Rajka Dolečka tou pravou pro vás. Díky ní můžete zhubnout za 13 dní až 8 kilogramů a váhu si následně udržíte. Na dietu zapomeňte v případě, že máte alergii na laktózu.

Mléčná dieta Rajko Dolečka

Autorem mléčné diety je Rajko Doleček, známý český dietolog a obezitolog. Mléčná dieta je svým způsobem podobná Dukanově nebo Atkinsonově dietě. Výhodou diety je pravidelné stravování, kdy jíte pět jídel co tři hodiny, a dodržování pitného režimu. Čas si samozřejmě upravíte podle svých možností. U této diety vás bude bohužel provázet pocit hladu, protože v průběhu dne do sebe dostanete jen minimum kalorií. Budete také vyčerpaní, vašemu organismu budou totiž chybět tuky, vitamíny a minerály, naopak budete mít nadbytek bílkovin, které zatíží organismus.

Princip mléčné diety od Rajko Dolečka

Princip této diety spočívá v konzumaci pouze vybraných potravin s vysokým obsahem bílkovin po dobu třinácti dní. Do jídelníčku mléčné diety Rajko Dolečka můžete zařadit mléko, které samotné konzumujete první a devátý den. Dalšími „povolenými“ potravinami jsou jogurty, zákysy, tvarohy, šunka a maso, vejce natvrdo, dopřát si můžete také ovoce a zeleninu. Káva je také povolena, a to v čase, kdy jíte. Při této dietě, je důležitý také pitný režim. Vypít byste měli minimálně dva litry neslazené neperlivé vody nebo neslazeného čaje. Musíte se vyhnout sladkým a tučným pokrmům, přílohám, uzenině. Tabu jsou pro vás také perlivé nápoje a samozřejmě alkohol.

Mléčná dieta  – doporučení a varianty

Mléčnou dietu nedržte déle než třináct dní, protože strava je velmi jednotvárná bez vitamínů, minerálů a vlákniny. Po přečtení  příspěvků v diskuzi k mléčné dietě lze vidět, že tato dieta je velice oblíbená, ale je celkem těžké ji dodržet podle 13denního stravovacího plánu. Určitě se při ní dostaví hlad a v diskuzi k dietě se objevují také názory na zaručený jo-jo efekt po jejím skončení. Můžete zkusit také mléčnou dietu na 8 dní, kde byste mohli zhubnout 3 až 5 kg, nebo mléčnou dietu na 16 dní, která slibuje váhový úbytek až 9 kg. U obou těchto variant se musíte řídit přesným jídelníčkem a opět jíst co tři hodiny.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *