Menstruační potíže? Vyzkoušejte cvičení, které je odstraní!

Cvičení

Menstruační bolesti mohou být velice nepříjemné. U některých žen jsou natolik silné, že mohou narušit běžný den. Cvičení při menstruaci není náročné a umí ulevit od bolesti. Pokud si chcete při svých dnech trochu ulevit, namísto po pilulce jděte cvičit! Zde je několik cviků, které můžete dělat pro zmírnění menstruačních bolestí.

Protažení s páskou

Pokud nemáte klasickou pásku na cvičení, můžete použít něco jiného, jako je například dlouhý šátek. Toto cvičení vám uleví od bolesti, pocitu tlaku, ale také od bolesti hlavy. Pásku připevněte ke klice od dveří, tak, že oba její konce svážete. Vy sami jste uprostřed takto vzniklého kola. Pásek si upravte tak, ať je v linii třísel. Postavte před sebe židli a na ni srolovanou deku. S výdechem vytáhněte trup dopředu, položte paže na válec a čelo opřete o ruce. Ruce narovnejte, protáhněte trup, uvolněte břicho, pánev a spodní část páteře. V této pozici setrváme tři až pět minut.

Cvičení

Foto: Pixabay

Houpejte boky

Účinný je také tento cvik. Stoupněte si tak, aby chodidla byla v šířce boků. Ruce spojte za hlavou, kolena mírně pokrčte. Pohupujte boku doleva a doprava tak, že s výdechem vždy pokrčíte jednu z nohou. Stejný účinek má také hýbání boků zepředu dozadu. Pamatujte si, že v tomto případě hýbáte pouze boky!

Protahování ve stylu jógy

Srolujte si menší deku do válečku a dejte ji ke zdi. Sedněte si na ni se zkříženýma nohama (na „turka“, či na „motýlka“). Záda jsou u zdi. Propleťte prsty rukou a zvedněte je dlaní nahoru. Narovnejte v loktech a vytáhněte tak vysoko, jak jen to jde. V této pozici vydržte alespoň minutu. Vraťte se do výchozí pozice. Po 30 sekundách odpočinku cvik opakujte.

Otáčení páteře

Posaďte se na zem a zkřižte nohy. Dlaně do sebe zahákněte ve výši ramen a narovnejte záda. S nádechem svižně otočte trup vlevo a ve stejný okamžik táhněte levý loket vzad. Při tom se podívejte přes levé rameno směrem dozadu. S výdechem opakujte na pravou stranu.

Zdroj:

https://www.practo.com/healthfeed/know-the-abcs-of-weight-loss-42596/post

https://www.prozeny.cz/clanek/7-cviku-proti-bolestive-menstruaci-18458

Foto: Pixabay