Meloun a hubnutí

Dát si skvělý sladký meloun v letních dnech je maximálně osvěžující a spousta lidí si myslí, že i díky němu lze efektivně hubnout. Melounová dieta sice neexistuje, nicméně pravda je taková, že meloun představuje potravinu, která vám může v procesu hubnutí pomoct. Meloun se může stát skvělým pomocníkem, který je navíc plný tělu prospěšných látek a vitamínů. Obsahuje ale i antioxidanty, jež dokážou efektivně pomoct při odbourávání tuků. Jeho chuť je skutečně fenomenální a nebudete se muset do jeho konzumace nutit.

Meloun z pohledu energetického obsahu a hubnutí

Věděli jste, že melou je ve skutečnosti zelenina a nikoli ovoce? Řadí se totiž po bok různých dýní a tykví, které již do zeleniny zařadí většina z nás. Typický je především maximálním obsahem vody. Uvádí se, že jeho součástí je až z 93 %. Typická je pro meloun i díky tomuto faktu minimální energetická hodnota. Ta se pohybuje od 19 do 35 kcal na 100 gramů melounu. Obsahuje přitom zhruba od 3 do 12 % cukru. Neméně jednoduchých cukrů najdeme v klasickém vodním melounu, více je jich u melounu cukrového a dalších druhů.  Meloun a hubnutí spolu dohromady tedy mohou jít,a le v omezeném množství.

Zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů

Pod slupkou této skvělé zeleniny najdeme obrovské množství vitamínu C. Díky němu se zlepší vaše imunita, zvýší odolnost vůči stresu a možná i zhubnete. V melounech se nachází také spousta vitamínu B podporujícího růst vlasů, pevnou kůži a také nehty. Antioxidanty načerpané z melounu vás také ochrání a pomohou k lepšímu zdraví. Ostatně vynikající je v tomto i citronová dieta a některé další.

Vybírejte dle druhů

Melouny je vhodné vybírat podle konkrétního druhu. Nejčastěji jsou pochopitelně vybírány melouny vodní disponující červenou dužninou. Výborný je ale i meloun Galia, který se řadí mezi cukrové kultivary. Dále můžeme jmenovat i sladký medový meloun Honeydew či Kantalup a další.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.