MCT olej: Aktivujte tělesné orgány a získejte energii

MCT olej

Cítíte se bez energie? Jste doslova a do písmene vyšťavení? Pokud ano, určitě nastal nejvyšší čas energii doplnit. Alternativ je pochopitelně poměrně hodně. Jednu z nejvýhodnějších představuje využití MCT oleje. Tento přírodní energetický zdroj je pro mnohé lidí velkou neznámou. Pokud mezi ně patříte i vy, rozhodně se vyplatí přečíst si následující řádky. My se totiž na MCT olej zaměříme mnohem podrobněji.

Unikátní energetický zdroj

Přesně takto je olej MCT označován a nelze se tomu divit. Jedná se o látku, která je obsažena v kokosovém oleji, a to v minimálním množství. Za jeho hlavní přednost je považována velmi rychlá přeměna v ketony. tělo tak dostává prakticky okamžitě potřebnou energii. Ta je stabilní a výkon lidského organismu se díky tomu efektivně optimalizuje. Když bychom srovnali tuto energii a tu pocházející z glukózy, zjistili bychom, že prvně jmenovaná je několikanásobně stabilnější. Jinak je třeba počítat i s podporou rychlosti nástupu ketózy při ketodietě. Ten je mnohem rychlejší. Jestliže se použije olej MCT, ketóza se dostaví překvapivě rychle.

Hlavní přednosti MCT oleje

Okamžitá a stabilní energie je dodána z MCT oleje díky vysokému obsahu C8, kaprylové mastné kyseliny. Hlavních účinků MCT oleje je spousta. Konkrétně se jedná hlavně o:

  • získání expresního zdroje energie,
  • podporu lepšího trávení,
  • zlepšení výkonu a vytrvalosti,
  • vyvolání pocitu sytosti,
  • potlačení chuti k jídlu,
  • pozitivní vliv na fungování mozku.

Volte vysoce kvalitní MCT olej

Při výběru MCT oleje je zapotřebí dbát na vysokou kvalitu. Ideální volbu představuje varianta vyrobená ze 100% kokosového filipínského oleje. Tento olej obsahuje ty nejúčinnější triglyceridy. Součástí balení by měl být také dávkovač pro jednoduchou manipulaci s olejem.

Náhledové foto: Woldoshop

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.