Máte nízký krevní tlak? Vyzkoušejte studenou sprchu nebo kávu

Tlak

Ten, kdo má nízký krevní tlak, může zažívat stavy, jako je nedostatek energie, únava nebo závratě a malátnost. Tímto stavem mohou procházet i těhotné ženy a pak není vhodné užívat léky, ale spoléhat se spíše na přírodní metody, které mohou krevní tlak zvýšit. Vždy se ale řiďte tím, co vám poradí lékař.

Co je nízký krevní tlak?

Nízký krevní tlak se odborně nazývá hypotenze a je to stav, kdy jsou naměřeny hodnoty nižší než 100/70 mm Hg. Důvodem nízkého tlaku může být to, že srdce pumpuje menší množství okysličené krve nebo se cévy stahují. Jedním z typických projevů jsou studené končetiny – nejsou totiž dostatečně dobře prokrveny.

Jak pomáhá studená sprcha?

Je známo, že studená sprcha je skvělým prostředkem na probuzení. Důvodem je to, že stimuluje krevní oběh, zlepšuje průtok krve a zvětšuje přívod kyslíku do mozku. Studená sprcha není pro každého. Možná, že si budete dlouho zvykat. Stojí to za to. A pokud pro vás není dobrým argumentem léčba nízkého krevního tlaku, pak vězte, že díky studené vodě je vaše pokožka krásnější, pružnější a hladší. Studenou vodou bychom si neměli mýt hlavu.

Sprcha

Foto: Pixabay

Může káva pomoci?

Samozřejmě! Může za to obsah kofeinu. Pro tyto účely je dobré vypít až čtyři šálky denně, jen si dejte pozor, ať nepijete minimálně dvě hodiny před spaním. Také byste ji neměli pít na lačno, to pak může způsobit střevní potíže. Pokud budete pít kávu až o několik hodin později, než snídani, vaše tělo s ní opět bude zacházet tak, jako by ji mělo na lačno. Může to vést dokonce až k zánětu.

Existují bylinky pro nízký tlak?

Všechny bylinky, které obsahují kofein, jsou v tomto smyslu přátelé. Nemusíte být milovníkem kávy, abyste si zvýšili krevní tlak. Obsažen je totiž také v černém čaji. Zakoupit si ale můžete také jiné nápoje, jako je yerba maté a guarana. I ty mohou zvýšit tlak. Některé výrobky obsahující lékořici mohou být též prospěšné (jen si ověřte, zda obsahují kofein). Pamatujte na to, že lékořici můžete konzumovat maximálně 6 týdnů.

Univerzální lék na všechno!

Zdravá strava, dostatek tekutin a cvičení vám mohou pomoci proti jakémukoli neduhu. Dostatečné množství vody způsobí to, že krev cirkuluje v těle rychleji (proto se před dárcovstvím krve doporučuje dárcům dostatečně pít den před odběrem). Stejné účinky má také cvičení. Kromě toho si můžete zajistit hezčí postavu!

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-niskie-cisnienie-jak-sobie-pomoc,nId,5315019

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319506

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2605331/

Foto: Pixabay