Mariánské lázně

Mariánské Lázně v zimě nabízí zasloužený relax i krásné procházky

Karlovarský kraj se bezesporu proslavil především díky lázeňství. Odcházející podzim a přicházející zima je obdobím, kdy lidské tělo potřebuje dostatečnou péči a potřebný relax snad ještě více než jindy. I proto se vyplatí vyrazit právě sem. Není nutné navštívit Karlovy Vary, i když se jedná o krásné město. Poněkud klidnější atmosféru nabídnou Mariánské Lázně. I v zimě mají rozhodně co nabídnout. Kam se tedy vydat a kde je vhodné zařídit si ubytování v Mariánských lázních? Na obě otázky vám odpovíme v tomto článku.

Masáž kameny

Unikátní lázeňská kolonáda

Prakticky v každém ročním období se vyplatí vyrazit přímo do centra Mariánských Lázní. Zdejší kolonáda je jedinečná svým novobarokním charakterem. Postavena byla na základě projektů slavných vídeňských architektů Miksche a Niedzielského na konci 19. století. Na první pohled při procházce zaujme dřevěný kazetový strop a nástropní fresky. V roce 2010 byla kolonáda vyhlášena za národní kulturní památku. Určitě se vydejte i na kolonády Křížového, Karolinina či Ferdinandova pramene.

Poslechněte si zpívající fontánu

Milujete hudbu, a to především tu klasickou? Pak vaše kroky povedou nejspíše ke Zpívající fontáně. Ta vznikla v letech 1982 až 1986. Architektonický návrh byl vypracován Pavlem Mikšíkem. 10 střikových systémů složených z 300 trysek vytváří unikátní vodní scenérii. Když se navíc pokocháte pohledem ve tmě na osvětlený komplet a poslechnete si některou skladbu klasiků nebo úvodní od Petra Hapky, skvěle se uvolníte. A to jsme ještě nezmínili ani jeden stylový hotel.

Cristal Palace

Nechte se hýčkat

A ubytování? Máme pro vás dva tipy. Tím prvním je moderní Hotel San Remo se dvěma vlastními minerálními prameny. Situován je ve velmi klidné čtvrti Mariánských Lázní. Ke Zpívající fontáně je to odtud pouhých 20 minut pěší chůze. Druhým tipem je Hotel Cristal Palace. Leží přímo v centru města a disponuje také vlastními minerálními prameny. V obou hotelech si vás budou hýčkat, a to jak po stránce wellness procedur, tak i gastronomicky.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *