Homosexuálové

Manželství osob stejného pohlaví: Zvrácenost, nebo logická věc?

Poslanecká sněmovna má dnes na pořadu hlasování o tom, zdali se umožní manželství osob stejného pohlaví. Na jednu stranu by se mohlo zdát, že registrované partnerství by mohlo dostačovat, na stranu druhou ale až tak úplně ne. Jaké jsou rozdíly mezi zmiňovanými dvěma svazky? Na to se zaměříme v následujících řádcích. Stejně tak se podíváme na dva pohledy, které se vzhledem k této problematice nabízí.

Manželství je prostě víc než registrované partnerství

V každém případě. Vždyť registrovaní partneři například nemohou mít společné jmění, případně také nevzniká nárok na vdovský důchod. To ale nejsou jen jediné dva kameny úrazu. Další spočívá v tolik diskutované problematice osvojení dítěte. Tak jako tak se poslanci sejdou a ještě před schvalováním programu schůze rozhodnou, zdali se vůbec budou touto problematikou zabývat, nebo nikoli.

Homosexuálové

Foto: Pixabay

Červené tulipány jako jasné připomínka a vzkaz

Ještě, než dorazí poslanci do práce, dostanou červený tulipán. Právě ten se stal jakýmsi symbolem dvacátého výročí od schválení manželství stejného pohlaví v první zemi na světě, Nizozemí. Takto hovořil Filip Milde z iniciativy Jsme fér.

Pro i proti, fakticky dva tábory

K podpisu návrhu na manželství dvou lidí stejného pohlaví se odhodlalo před 40 poslanců napříč politickým spektrem. K prosazení návrhu je zapotřebí 120 poslaneckých hlasů a třípětinová většina v Senátu. Názory na problematiku se různí. Vznikají v podstatě dva tábory. Ten první je pro, aby měly homosexuální páry v manželství stejná práva jako heterosexuální. Druhý ctí manželství jako svazek mezi mužem a ženou. Jde o základ společnosti, který by se takto mohl podle mnohých zhroutit.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-manzelstvi-homosexualu-gayove-lesby.A210310_162829_domaci_kop
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/registrovane-partnerstvi-manzelstvi-pro-lesby-gaye-novela-obcanskeho-zakoniku_2006131757_ban

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *