mandle

Mandle a zdraví

To, že ořechy obecně jsou pro zdraví člověka velmi přínosné, pro vás jistě není žádnou velkou novinkou. Zejména mandle pak hrají prim. Odborníci tvrdí, že hrst mandlí (20–25 jader denně) by měla být pravidelnou součástí našeho jídelníčku. Proč jsou právě mandle tak vhodné pro zdraví a životní styl, to je obsahem našeho článku.

Proč jsou mandle tak „zázračné“

Ořechy obecně dokáží účinně omezovat chuť k jídlu. Dále podporují činnost srdce, a dokonce je jejich konzumace vhodná jako prevence proti Alzheimerově chorobě. Mandle jsou bohaté na proteiny a živiny, a navíc oproti jiným ořechům obsahují mangan. Ten je důležitý nejen pro správný vývoj a kvalitu kostí, ale reguluje také krevní tlak. Mají vysoký obsah vlákniny, takže podporují zdravé trávení a funkci střev. Obsahují množství antioxidantů, hořčíku, bílkovin, vitamínu E a mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Mandle řadí odborníci mezi léčivé potraviny a jejich konzumace je doporučována nejen lékaři, ale také specialisty na zdravou stravu a dietology.

Pro koho jsou mandle vhodné

Poradna pro zdraví je místem, kde vám odborníci potvrdí, že mandle jsou vhodné jak pro lidi, kteří trpí diabetem, tak pro ty, u nichž se cukrovka v rodině již vyskytuje, protože mandle mají schopnost mírnit hladinu glukózy v krvi. Vhodná je konzumace mandlí také u těhotných žen. Mandle jim pomohou přispět k podpoře zdravé tělesné hmotnosti. Hrst mandlí je vhodná na tuky usazené v problémových partiích, je vhodná na vysoký krevní tlak a na obezitu. Toto všechno jsou důvody, proč je konzumace mandlí pro náš organismus tak prospěšná.

Po mandlích neztloustnete

Pravdou je, že ořechy obecně i mandle mají vysoký obsah tuků- 52 g/ 100 g, nicméně hrst mandlí denně by vás měla zasytit, dodat tělu užitečné živiny a pomoci vám udržet tělesnou hmotnost. Díky tomu, že mandle obsahují mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny, tedy dobré tuky, které tělu prospívají, nemusíte mít obavu, že byste po nich tloustli. 20 g mandlí obsahuje zhruba 120 kalorií. Spektrum zdraví, Svět zdraví a mnoho dalších webových stránek nabízí, že vám pomohou zhubnout. Takže pokud potřebujete poradit s ideálním jídelníčkem, obraťte se na odborníky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *