Lubrikační gely – víte, které se nesmí používat s kondomem?

Nabídka lubrikačních gelů je v sexshopech velmi široká a nezkušený zákazník se v ní proto orientuje jen velmi těžko. Lubrikanty dělíme podle jejich hlavní složky, ale také podle specifického účelu použití. Proto určitě neuškodí malý přehled. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením – například skvrnám na ložním prádle nebo obávanému selhání prezervativu.

Lubrikační gely podle složení

Lubrikanty na vodní bázi

Vodní lubrikační gely jsou nejlevnější na trhu. Téměř nedráždí pokožku a jejich zbytky se lehce rozpouští ve vodě. Hodí se především pro milence, kteří používají kondom, protože nepoškozují jeho strukturu. Nezanechávají skvrny na oblečení ani na lůžkovinách.

Jejich nevýhodou je větší množství, které pro kvalitní lubrikaci potřebujete. Při delším sexu také dochází k houstnutí a zasychání gelu, takže je potřeba lubrikant častěji doplňovat.

sex2

Lubrikanty na olejové bázi

Olejové lubrikační gely se hodí pro dlouhý a divoký sex. Jsou totiž dokonale hladké, velmi kluzké a při používání vzbuzují vzrušivý pocit. Ovšem je třeba počítat s tím, že mohou zanechat nevypratelné skvrny na lůžkovinách. Rovněž se nehodí k použití zároveň s kondomem nebo erotickými pomůckami, protože olej může naleptávat jejich povrch. Nedoporučují se pro osoby s citlivou pokožkou

Lubrikanty na silikonové bázi

Silikonové lubrikační gely patří mezi lubrikanty mezi absolutní špičku. Spojují v sobě báječnou hladkost a kluzkost olejových gelů, ale zároveň příliš nedráždí pokožku. Lze je používat zároveň se všemi typy erotických pomůcek kromě silikonových. I když to zní nelogicky, pevný silikon se se silikonovým gelem spojí a dochází tak k naleptávání jeho povrchu. Pomůcka se pak hůře čistí a rychleji stárne. Silikonové lubrikační gely nelepí ani nezasychají. Nevýhodou je jejich vyšší cena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *