Liposukce má i odvrácenou tvář. Čekat můžete povislou kůži a jo-jo efekt

Velké břicho

Liposukce může mít i negativní účinky. Tento zákrok je součástí kosmetické chirurgie, což znamená, že se provádí pro krásu a ne z důvodu zdravotního stavu. Dnes už existuje celá spousta méně invazivních metod, jak vytvarovat a zeštíhlit různé části těla (břicho, končetiny, obličej). Spousta lidí si ale stále vybere liposukci. Tato technika má viditelné účinky téměř okamžitě, rozhodně však má i celou spoustu negativních vedlejších účinků.

Liposukce neřeší problém s kůží

Liposukce spočívá v odstranění podkožního tuku. Samotnou kůži neupravuje (jedině, že to bylo dohodnuto). Čím více tuku bylo odsáto, tím více volné kůže po liposukci zůstane. Kůže je ochablá a může zhoršit celulitidu. Proto je v celé řadě případů vyžadována další operace, která spočívá ve zpevnění kůže.

Nadváha

Foto: Pexels

Liposukce zvyšuje riziko infekce

Každá operace může způsobit to, že budete vystaveni většímu riziku infekcí. Po operaci se tak často předepisují antibiotika, která mají tomuto stavu předejít. Uvědomte si, že některé infekce vás mohou ohrozit na zdraví. Je skutečně nutné toto riziko podstupovat jen pro krásu? Jakékoli změny na kůži, výtok, otok nebo bolesti je proto třeba co nejdříve hlásit.

Jo-jo efekt je běžným jevem

Pokud se nenaučíte správně stravovat, budete mít kila za nějaký čas opět. Liposukce může posloužit jako určitá motivace (člověk si uvědomí, že štíhlejší tělo zvládne více pohybu, nezadýchává se apod.), bohužel pacient často končí tam, kde začal. Aby byly výsledky liposukce dlouhodobé, je třeba upravit jídelníček. A zde vyvstává otázka, jestli se liposukce vůbec vyplatí. Pokud daná osoba změní jídelníček, může zhubnout i bez tohoto zákroku. Navíc se postupně naučí zmenšovat porce jídla podle své postavy. Nemusí tak zažívat pocity hladu.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/complications-and-risks-associated-with-liposuction-37702/post

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3901919/

Foto: Pexels