Likvidujte octomilky jednoduchým způsobem

Octomilka

Všechny octomilky jsou zpravidla opravdovým rušivým elementem v domácnostech. Jakmile se vám v kuchyni přemnoží octomilky, je to opravdu otravné — nemáte chuť jíst nic, kolem čeho krouží, a jediné, co vás posedne, je přemýšlení, jak se těch živočichů zbavit. Máme pro vás návod!

Nalákejte je na to, co nejvíce zbožňují!

Nejpravidelněji se octomilky shlukují kolem přezrálých nebo nakousaných ovocných zbytků. Ať je to, jak chce, octový hmyz nedostal své jméno jen tak pro nic za nic — ocet mají opravdu rádi. A my jsme schopni zkonstruovat past, která většinu z nich zachytí.

Octomilka 2
Zdroj: Pixabay

Připravte si hrnek nebo nádobu a nalijte do ní trochu jablečného octa. Přes vršek položte několik potravinářských fólií a zajistěte jej tak, aby přistižený ocet milující hmyz neměl kam uniknout. V tu chvíli propíchněte vidličkou několik mezer v natažené fólii, abyste umožnili octovému labužníkovi proniknout dovnitř. Jakmile se ocitnou uvnitř kelímku, většina z nich nebude schopna objevit cestu ven a vy je tak chytíte do pasti. Kromě octa se hodí víno, džus, ovocná šťáva a nakrájené ovoce.

Odstraňování vajíček

Pokud je vaše domácnost skutečně napadena octovými muškami, je nezbytné objevit místa, kam kladou vajíčka. V případě, že máte kousek ovoce, který jste přehlédli, je pravděpodobné, že do něj dospělé mouchy nakladly vajíčka — tak je vyhoďte. Někdy to může být trochu složitější. Octomilky mohou přežít například v odpadkovém koši. Tam je nezbytné nejen vyžadovat jeho časté vynášení, ale navíc vymývat samotnou nádobu a pravděpodobně i skříňku, ve které koš uchováváte.

Okolnosti mohou být skutečně komplikovanější v případě, že se v kuchyňském odpadu usídlí mouchy domácí. Budete ho muset zkusit několikrát po sobě propláchnout horkou vodu s běžným čisticím prostředkem. V případě, že to nezabere, doporučujeme sáhnout po komerčních čističích kuchyňského odpadu. Je však možné, že na první pokus prostě nezničíte všechna vajíčka a octomilky se zanedlouho vrátí — čištění by se v tu chvíli mělo opakovat, dokud problémy nezmizí.

Zdroje info: prozeny.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay