cel1

Léčba celulitidy – odstranění celulitidy laserem

Léčba celulitidy – Odstranění celulitidy laserem je bezbolestná a velmi oblíbená neinvazivní metoda z portfolia estetické medicíny, která slibuje odstranění nevzhledné „pomerančové kůže“ už po několik málo sezeních. Jaké jsou její výhody, co od takového ošetření čekat a kolik nakonec zaplatíte? Na to všechno vám odpovíme v našem článku.

Léčba celulitidy – odstranění celulitidy laserem aneb jak to celé funguje

Pokud jste už někdy byli a ultrazvuku, bude toto ošetření velmi podobné. Laser generuje teplo, které prostupuje pokožkou až do hlubších vrstev, kde laser díky své speciálně nastavené frekvenci zkapalňuje tuk v podkoží, takže může dojít k jeho přirozenému odplavení z těla. Tomu napomáhá i tlak vyvíjený přístrojem na ošetřovanou část a LED záření, které dočasně zvýší prostupnost membrán tukových buněk.

Vaše pocity se budou nejvíce podobat příjemné masáži – pocítíte teplo a mírný tlak, ale nic více. Zákrok je možné provést na všech typech pokožky, včetně té opálené. Nemusíte tedy čekat do poloviny zimy, až vaše bronzové suvenýry z dovolené u moře zcela vymizí.

Co je dobré vědět?

Na zákrok se není třeba nijak zvlášť připravovat, podmínkou je pouze maximálně čistá pokožka. Je doporučena intenzivní sprcha bez použití olejů, krémů nebo ošetřujících mastí. V kosmetickém salónu nebo na klinice se svléknete do spodního prádla, poté vás uloží na pohodlné lehátko a můžete si začít užívat. V závislosti na tom, kde všude celulitidu máte, vás může ošetřující personál požádat o změnu polohy, ale to je vše.

cl2

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Podle druhu přístroje bývá plocha ošetřená při jednom impulsu zhruba velikosti pěsti až obloženého chlebíčku. Na jedné noze tedy očekávejte 6-8 přiložení. Ihned po zákroku se můžete vrátit k běžným činnostem nebo do práce. Není nutný žádný čas pro odpočinek ani rekonvalescence. Kůže není nijak poškozena a ni narušena.

Náš tip:

Někteří odborníci doporučují ošetřovat pokožku po použití laseru hydratačními emulzemi s označením sensitive. Ve sprše se pak přiklánějí k dětským sprchovým gelům, mýdlům a olejíčkům.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *