Laserová epilace: vše, co jste o ní potřebovali vědět

Nohy

Epilace je jedním ze způsobů, jak se můžete zbavit chloupků na delší dobu. V rámci této procedury jsou totiž ničeny chloupky i s kořínky. Depilace je ošetření, při kterém se zbavujete chloupků nad povrchem pokožky, kořínky zůstávají – například holení holicími strojky, břitvou apod. Epilace může být bolestivá, pokud přistoupíte k vytrhávání chloupků s pomocí epilátoru, ale nemusí to být pravidlem. Laserová epilace je toho důkazem.

Jak funguje laserová epilace?

Laserová epilace znamená dlouhodobé odstranění chloupků, a to bezbolestně. To je důvodem její obrovské obliby. Výhodou je to, že dnes už nemusíte navštěvovat salony krásy, abyste museli tuto proceduru podstoupit. Laserový epilátor si můžete koupit a používat i doma. Počáteční investice je sice vyšší, obvykle se ale vyplatí z dlouhodobého hlediska. Laser odstraňuje chloupky tak, že se přes pigment přeměňuje na teplo a ničí tím chlup i s kořínkem.

Můžu být laserová epilace bolestivá?

Uvádí se, že lidé s citlivější pokožkou, mohli zažít mírné zarudnutí a svědění po použití laseru na epilaci. U naprosté většiny lidí se ale jedná o zcela bezbolestný proces.

Kalhotky

Foto: Pixabay

Proč výsledky nejsou okamžité?

Nečekejte ale, že po jednom ošetření přijdete o všechny chloupky. Podle typu vašeho pigmentu může trvat šest až dvanáct procedur, než se zbavíte asi 85 % chloupků. Mezi jednotlivými procedurami přitom musí být intervaly aspoň 4 týdny. Důvodem toho, proč si na výsledný efekt musíme tak dlouho počkat, je růst chlupů. V každém okamžiku je 85 % chlupů v růstové fázi, zbytek je ve fázi klidové nebo vypadávající. Odstraňovány jsou pouze chlupy v růstové fázi, a to pouze 35 % z nich.

Proč jsou lidé ochotní si na efekt počkat?

Důvodem je to, že výsledky jsou velice pěkné. Pokožka není po zákroku podrážděná a nehrozí ani zarostlé chloupky. Po určitém množství zákroků je bez chloupků (pravdou je, že jemné a světlé chloupky mohou zůstat – jsou ale viditelné pouze zblízka). A to nejdůležitější: efekt je dlouhodobý! Proceduru je ale potřeba dále podstupovat.

Může být laserová epilace neúčinná?

Existují určité typy lidí, na které laserová terapie bohužel nefunguje. Jak jsme již uvedli, laser je závislý na pigmentu. Nejvíce pigmentu je v tmavých chloupcích, nejméně v bílých, šedých, zrzavých a světlých. A právě málo pigmentu může způsobit, že účinek nebude dostatečný.

Můžu se holit mezi jednotlivými procedurami?

Je třeba, aby před laserovým ošetřením byla pokožka čistě oholena (ideálně 24 hodin před použitím laseru). Avšak mezi jednotlivými procedurami je holení, voskování či jakákoli epilace zakázána. Vždy až 24 hodin před použitím laseru.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/common-questions-about-laser-hair-removal-37944/post

https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/a14414109/laser-hair-removal-facts/

Foto: Pixabay