Laserová epilace: není se čeho obávat, zvládne to každý

Nohy

Hlavní výhodou laserové epilace je to, že odstranění chloupků je dlouhodobé. Nemusíte přemýšlet každý den nad tím, že je třeba odstranit chloupky. Navíc se jedná o bezbolestnou proceduru. Ceny, které si za tuto proceduru ale salony účtují, nejsou nejnižší. Proto je třeba zamyslet se nad tím, zda to skutečně stojí za to. Existují dokonce i možnosti laserové epilace, které si můžete udělat doma, když si zakoupíte příslušný strojek. Avšak i jeho pořizovací cena je v řádech tisíců. Chcete o laserové epilaci vědět víc?

Není epilace jako epilace

Pod pojmem epilace chápeme odstranění chloupků i s kořínky. Proto trvá delší dobu, než se objeví nové chloupky. Klasickou formou epilace bylo například voskování, s pomocí kterého se vytrhly chloupky i s kořínky. Bohužel, tato procedura může být velmi bolestivá a na některé partie je proto nemyslitelná. Naštěstí přišla laserová epilace, která umí chloupek odstranit i s kořínkem a která slibuje bezbolestnost. Funguje to tak, že laser posílá světlo přes pigment chloupku. Toto světlo se přemění na teplo, které v podstatě zničí folikul chloupku a jeho kořínek.

Nohy

Foto: Pixabay

Bezbolestná procedura

Laserové odstranění chloupků se prezentuje jako bezbolestná metoda, nemusí to ale být vždycky pravda. Problémy mohou mít zejména lidé s citlivou pokožkou. U nich se může objevit i podráždění. v naprosté většině případů je ale odstraňování chloupků laserem skutečně bezbolestné. Pokud máte problémy se zarůstajícími chloupky, pak je tato metoda určena právě pro vás. Tyto potíže totiž nebyly zaznamenány.

Dlouhodobý proces

Bohužel není pravdou, že už po prvním sezení bude vaše pokožka zcela bez chloupků. Je zapotřebí projevit větší trpělivost. 75 až 85 % chloupků je odstraněno po šesti až dvanácti procedurách (zbylé chloupky jsou natolik jemné, že jsou téměř neviditelné). Důvodem je to, že chloupky dorůstají postupně. Zatímco některé chloupky rostou, jiné jsou v klidové fázi a jiné se zase chystají na vypadnutí. A tak je s každým sezením odstraněno asi 35 % stávajících chloupků, přičemž nové mohou zase dorůst.

Laserová epilace nefunguje na všechny

Laserová epilace funguje na principu využití pigmentu v chloupku. Nejvíce pigmentu je v tmavých chloupcích, nejméně v těch světlých. Lepších výsledků proto procedura dosahuje na tmavých chlupech. Použitelná je pro všechny typy pokožky. Obecně se uvádí, že čím vyšší je kontrast mezi pokožkou a barvou chloupku (tmavý chloupek, neopálená a světlá pokožka), tím je procedura úspěšnější.

Kdykoli a kdekoli

Většina žen podstupuje proceduru v zimě, aby do léta byla jejich pokožka bez chloupků. Výhodu to má také v tom, že v zimě je pokožka méně opálená, takže kontrast je větší a procedura úspěšnější. Obrovským přínosem laserové depilace je to, že je možné ji provést na kterékoli části těla – linie bikin, nad horním rtem apod.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/common-questions-about-laser-hair-removal-37944/post

https://www.forbes.com/health/body/laser-hair-removal/

Foto: Pexels