Kvasnice mohou být lékem pro zdravou pokožku a dlouhé vlasy

Kvasnice

Kvasnice neboli droždí jsou běžnou přísadou, kterou používáme v kuchyni (zejména do pečiva). Můžete je ale použít také na vlasy, pokožku i nehty. Dobrou zprávou je, že cena droždí je nízká, takže to rozhodně stojí za zkoušku. K těmto účelům můžete použít také kvasnice, které vám zbyly v kuchyni. Obsahuje mnoho cenných složek, které jsou prospěšné pro naši krásu.

Jaké mají kvasnice účinky?

Kvasnice obsahují celou řadu přírodních složek, které mají pozitivní účinky na vzhled pleti i vlasů. Obsahují spoustu vitamínu B, E a biotin, vitamín H, ale také minerály, jako je zinek, selen, železo, hořčík, draslík a chrom. Tento mix živin slibuje nižší vypadávání vlasů, snížení mastnoty vlasů i pleti a dodání důležitých živin, které podporují zdraví pleti a růst vlasů. Zdravá pleť a vlasy jsou krásné na pohled a jemné na dotyk.

Pleť

Foto: Pexels

Mají kvasnice antioxidační účinky?

Antioxidanty obsažené v kvasnicích jsou tím, co je na nich vlastně nejlepší! Pokud kvasnice konzumujete nebo je použijete přímo na vlasy a pleť, získáváte silný prostředek proti stárnutí. U pleti to znamená pevnou pokožku s minimálním množství vrásek, u vlasů zase předcházíte šedivění. Kvasnice obsahují síru, která má antibakteriální účinky. Kvasnice napomáhají hojení ran a regenerují pokožku po zánětech. To je dobrá zpráva pro aknózní pleť.

 Jak použít kvasnice na vlasy?

Můžete si připravit vlastní masku na vlasy. Smíchejte jednu kostku droždí se třemi lžícemi mléka (ideálně pokojové teploty) a dvěma lžícemi ricinového oleje. Naneste rovnoměrně na vlasy – od kořínků až ke konečkům. Důležité je nanášet na suché vlasy, jinak směs stéká. Nechte působit 30 minut a poté smyjte teplou vodou. Připravit si můžete také jinou masku: kostku droždí (nebo 2 lžíce sušeného) smíchejte s trochou mléka nechte na teplém místě pár minut. Poté přidejte asi 100 ml bílého jogurtu a 2 lžíce medu. Naneste na vlasy a po hodině smyjte.

Jak použít kvasnice na pleť?

Vyrobte si domácí pleťovou masku s minimálními náklady! Tři lžičky sušeného droždí nebo jednu kostku rozmíchejte se dvěma lžičkami bílého jogurtu. Vytvořte hustou kašičku a přidejte půl lžičky sody. Naneste na obličej a nechte působit 15 až 20 minut. Poté opláchněte teplou vodou. Taktéž můžete smíchat kostku droždí se dvěma lžičkami bílého jogurtu a lžičkou medu. Naneste na pokožku a po 20 minutách smyjte.

Můžu kvasnice konzumovat?

Pokud zahrnete kvasnice do svého jídelníčku, můžete získat současně prospěch pro vlasy i pokožku. Syrové kvasnice nejsou příliš vhodné, je třeba naředit je vodou. Jedna porce činí 7 g čerstvého droždí, které rozmíchejte ve sklenici vroucí vody nebo mléka. Jakmile je teplota nápoje snesitelná, vypijte. Používejte jeden týden a pak si dejte asi 10 dní pauzu. Poté můžete zase pít droždí po dobu jednoho týdne. Celkově by tato kůra měla trvat maximálně měsíc.

Zdroje info:

https://www.clinikally.com/blogs/news/understanding-the-magic-of-yeast-extract-in-beauty-regimens

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8954687/

https://piotrturkowski.pl/en/blog/yeast-on-hair-how-apply-what-effects/

Foto: Pexels