Krátkozrakost je možné léčit. Podívejte se, jakým způsobem

Krátkozrakost patří mezi oční poruchy. Existují různé stupně závažnosti, kdy je zajímavé, že krátkozrakostí trpí více lidé z města v porovnání s těmi, kteří bydlí ve vesnicích. Díky moderní medicíně však existuje několik způsobů, jak je možné krátkozrakost léčit a zmírnit její příznaky.

Příčiny krátkozrakosti

Pro pochopení, jak tako porucha zraku vlastně funguje, by bylo ideální jasně odhalit příčiny rozvoje tohoto problému. Jenže to není tak jednoduché. Mezi rizikové faktory krátkozrakosti patří kombinace dědičných předpokladů a vnějších faktorů. Krátkozrakost navíc může podporovat častá práce s nutností zaostřování na detaily blízko oka. Ve světě výskyt tohoto očního onemocnění pomalu stoupá.

Laserové operace okna

Z pohledu užívání medikace neexistuje žádný lék, který by pomáhal přímo na krátkozrakost. V poslední době však roste nabídka nejrůznějších laserových operací. Ty již nabízí velmi dobré výsledky. Princip fungování je v zásadě takový, že se odstraní malinké množství rohovky, aby čočka mohla lépe fungovat. V případě některých očních vad bývá na místě opakování operace po určité době. O vhodnosti zákroku však vždy rozhoduje lékař podle konkrétního stupně postižení a dalších faktorů.

Nitrooční operace

Dalšiím způsobem operace očí při krátkozrakosti je nitrooční operace. Ta se uplatňuje hlavně při složitějších případech. Principem je zavedení umělé čočky přímo do oka. Její přítomnost srovná oční vadu a zajistí efektivní lom paprsků. Využívá se hlavně u těžších forem nebo při poškození vlastní čočky, kterou je takto možné velmi dobře nahradit.

Foto: Pixabay

Pravidelné prohlídky

Pokud víte, že trpíte krátkozrakostí, je dobré nezapomínat na pravidelné prohlídky u specialisty. Ten vám případě doporučí vhodné řešení, kterým může být i některá ze zmíněných operací. Záleží totiž na závažnosti vašeho stavu i na tom, jaká máte případná omezení a podobně.

Zdroj: https://nemoci.vitalion.cz/kratkozrakost/ a https://zdravi.euro.cz/leky/kratkozrakost-priciny-lecba/

Náhledové foto: Pixabay