kopretina-plnezdravicz

Kopretina řimbaba vás zbaví migrény

Trápí vás časté bolesti hlavy a migrény? Pokud ano, určitě není od věci zaměřit se na možnosti jejich eliminace. Učinit tak můžete pochopitelně návštěvou praktického lékaře, který vám poradí, jaké léky je vhodné užívat. Mnohem lepší a pro vaše tělo méně drastické je užívání přírodních preparátů. Jedním z nich je i kopretina řimbaba. Právě tato rostlina dokáže s migrénami zatočit a pomůže i při mnohých dalších neduzích. Podívejme se tedy na tuto rostlinu podrobněji stejně tak jako na její účinky.

Kopretina řimbaba se představuje

Kdo by neznal klasickou kopretinu?  Kopretina řimbaba se jí minimálně svými květy hodně podobá a někdy se v jejím případě uvádí také název řimbaba obecná. Jedná se o statnou chlupatou trvalku, která se dokáže dorůst výšky až okolo 90 centimetrů. Typická je nejen svými bílými okvětními lístky, jež obepínají žlutý střed květu, ale i přímo větvenou lodyhou. Typická jsou pro ni především hustá květenství a žlutozelené zpeřené listy. Kvete zhruba od června až do září a plodem této květiny je zhruba 1 milimetr velká nažka.

Skvělé účinky nejen na migrénu

Hlavními aktivními složkami kopretiny řimbaby jsou ryze přírodní látky parthenolidy a  sesquiterpenoidy vyznačující se spasmolytickým účinkem. Díky nim cévní stěny v mozku mnohem přijatelněji reagují na všechny chmikálie lidského těla, a to i na serotonin. Právě ten se při uvolňování z krevních destiček stává nebezpečným. Serotonin totiž přispíva k bolestem hlavy. Kopretina řimbaba je schopna přinést maximální úlevu od bolestí díky efektivnímu uvolnění krevních cév.

Optimální jako doplněk stravy

Kopretinu řimbabu si dnes můžete vypěstovat doma sami, sehnat její sušené lístky nebo ji pohodlně zakoupit jako součást doplňku stravy v ryze přírodním preparátu, který obsahuje navíc ještě porci hořčíku. Sehnat ji lze za výhodnou cenu na webu dumbylinek.cz.

  Zdroj náhledového obrázku: dumbylinek.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *