Klíčové složky, jaké se vyplatí hledat v kosmetických produktech

Péče o pleť je díky moderním vědeckým znalostem a výzkumům opravdu efektivní. Stačí jenom vědět, jaké látky hledat v konkrétních kosmetických produktech. Jejich výběr se liší podle toho, čeho chcete dosáhnout a jaký je váš výchozí tip pleti. Pomoci vám může i následující článek, kde najdete informace o nejznámějších a nejvíce účinných látkách v kosmetických produktech.

Kyselina hyaluronová

Jednou z důležitých látek, jaká by neměla chybět v kvalitní pečující kosmetice, je kyselina hyaluronová. Ta se přirozeně vyskytuje v lidském těle a pomáhá pro efektivní hydrataci a podporu zdraví pokožky. Velmi často se vyskytuje v produktech určených pro boj proti stárnutí. Může se však objevovat i v jiných typech kosmetiky, protože obecně podporuje přirozenou hydrataci pokožky, což je vhodné víceméně v každém věku. Pokud chcete kyselinu hyaluronovou v koncentrované podobě, vyberte si kvalitní sérum.

Vitamín C

Vitamín C je antioxidant, který je dobré užívat nejenom vnitřně, ale i ve formě přípravku na pleť. Pomáhá s rozjasněním pleti a může mít pozitivní vliv na zmírnění pigmentových skvrn. Podle některých dat podporuje také tvorbu kolagenu, což má v konečném důsledku značný vliv na celkovou pevnost a pružnost pokožky. Pokud si vyberete produkt s vyšším obsahem vitamínu C, doporučuje se užívat ho samostatně a příliš nemíchat s jinými přípravky.

Kyselina salicyliová

Přípravky s kyselinou salicylovou jsou vhodné pro majitele normální až mastné pleti se sklony k tvorbě akné či černých teček. Hlavním účinkem této látky je totiž především protizánětlivé působení. Pomáhá zklidnit zčervenání na pokožce a zabraňuje šíření akné. Taková kosmetika však není příliš vhodná pro lidi se suchým typem pleti. Nový produkt také vždy vyzkoušejte na menším kousku obličeje, protože se může objevit štípání.

Foto: Pixabay

Retinol

Prospěšnou látkou je také retinol. Jinými slovy jde o vitamín A, který pomáhá bojovat proti známkám stárnutí. Doporučuje se hlavně během letních měsíců, protože pleti poskytuje ochranu před negativním působením UV paprsků. Podporuje produkci kolagenu a může snižovat výskyt akné.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/how-to-choose-skin-care-products

Náhledové foto: Pixabay