SONY DSC
20/04/2015
Kategorie: Nemoci, Novinky

Kdy vykazuje slezina příznaky nemoci

Slezina patří mezi velmi důležité orgány, na jejichž fungování nelze zapomínat. Její hlavní funkcí je postupné odstraňování starších červených krvinek a také pozitivní působení na imunitu lidského těla. Slezina se nachází zhruba ve výši 10. žebra. Nejčastějším příznakem problémů s tímto orgánem je bezesporu její zvětšení. To může mít nepatrný charakter anebo se může jednat o markantnější nabytí objemu. V prvním případě to lze zjistit ultrazvukem a v druhém za pomocí pohmatu ošetřujícího lékaře. Při tomto stavu již ale člověk cítí nepříjemné obtíže.

Hematologické onemocnění

Zvětšení sleziny je nejčastěji způsobeno v souvislosti s některými hematologickými nemocemi. Z krevních onemocnění tedy jmenujme tu nejčastější, jíž je hemolytická anémie. Poškozené červené krvinky se v průběhu této nemoci zachytávají právě v oblasti sleziny, čímž pochopitelně vzrůstá její objem. Zvětšení sleziny je ale patrné také při rakovině krve anebo při vzniku některého z typů lymfomů.

Slezina jako motor přejídání

Jestliže nevíte, který orgán v lidském těle způsobuje vaše chutě na sladké, pak je odpovědí právě slezina. Když dojde k jejímu přetížení, lidský organismus se zpomaluje a dochází k tomu, že přijde zácpa. Hodně důležitá je tedy zejména detoxikace sleziny. Pokud dostanete jedy z tohoto orgánu pryč, máte z velké části vyhráno. Snaží se o to třeba i tradiční čínská medicína. Samotná speciální péče týkající se prevence onemocnění sleziny neexistuje. Podívejme se však, jak se projevuje zranění týkající se sleziny.

Nejčastější příznaky zranění sleziny

Příznaky poranění sleziny pro přehlednost uvádíme v následujících bodech.

-          zrychlený puls vedoucí k tachykardii

-          rapidně snížený krevní tlak

-          bledé vzezření člověka

-          nadměrné pocení organismu i při nízké námaze

-          silně rozbolavělý nadbřišek

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *