chilli

Chilli papričky a zdraví

Když něco pálí, ne každému to zrovna dělá dobře. Tento fakt je jednoznačný. Když se ale přidá k palčivému pocitu ještě prokazatelný zdravotní účinek, pak se dostaneme k tomu, že to občas pálit může a prospěje vám to. Chilli papričky budiž jasným dokladem tohoto tvrzení. Ostatně již sám Kryštof Kolumbus, který tuto revoluci spustil, by mohl mluvit…

Kapsaicin je zázrak

Veškerou pálivost má na svědomí kapsaicin. Tato látka dává dohromady chilli papričky a zdraví. Bez problémů si tak můžete dát některou z odrůd a zjistit, že vlastně děláte něco pro sebe. Chilli papriček je po celém světě obrovské množství. Nejpálivější chilli světa samozřejmě jíst nemusíte, nicméně i přesto si budete moci dopřát skvělého pocitu. Mezi nejpálivější odrůdy chilli papriček patří mimochodem odrůdy Scotch Bonnet anebo Habanero.

Jak kapsaicin pomáhá?

Kapsaicin je látkou, která má multifunkční účinky. Dokáže pomoct například při bolestech kloubů anebo při potížích s cukrovkou. Je ale také bičem na vysoký cholesterol. Pokud tedy máte hladinu cholesterolu poněkud zvýšenou, pak byste čas od času měli rozpoutat v puse peklo. Pokud si jich několik dáte, hladina triglyceridů a agregace krevních destiček půjde dolů. Rozpouštějí také fibrin, takže fungují jako vynikající prevence vzniku krevních sraženin. Prokazatelně dokážou snížit nebezpečí vzniku plicní embolie. Jinak ale mohou pomoct i při zánětu dutin.

Zánět dutin se papriček doslova bojí!

Trpíte čas od času zánětem dutin? Pokud ano, pak si občas přikořeňte jídlo chilli papričkami. Kapsaicin se dokáže bez potíží vypořádat s nepříjemnými hleny. Tím pádem dochází ke splasknutí otoku krku a úbytku potíží spojených se zánětlivými stavy. Kapsaicin se dokáže bít i s rakovinou prostaty. Dávka určená na pokusná zvířata se jednoznačně osvědčila a rakovinné stavy pomalu odcházely.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *