Každý den jedno pivo: může to být škodlivé? Tohle se děje s vaším tělem

Pivo

Pivo patří k nejoblíbenějším nápojům a rozhodně se nejedná pouze o pánskou záležitost! Spousta lidí si jeho každodenní konzumaci odůvodňuje tím, že se v něm nachází spousta zdraví podporujících látek. To, co je na pivu ale rizikové, je jeho obsah alkoholu. Je škodlivé dát si každý den jedno pivo? Není to prvním krůčkem k alkoholismu?

Pivní břicho

I když je pravdou, že pivo obsahuje poměrně malé množství alkoholu, obsahuje poměrně velké množství kalorií. Jeden půllitr piva obsahuje asi 150 kalorií (čím více alkoholu, tím více kalorií). Dáte-li si pouze jedno pivo, je toto množství ještě snesitelné. Problémem je, že u jednoho piva bohužel nezůstane. A to vede k rozvoji pivního břicha. Tuk na břiše patří k nejvíce nebezpečným a jeho odstranění je náročné.

Pivo

Foto: Pixabay

Pivo a onemocnění srdce

Pití piva je spojováno také s takovými chorobami piva, jako je zvýšené riziko mrtvice, cukrovky, vysokého krevního tlaku ad. Jedno pivo denně je ještě v pořádku, ale pokud patříte mezi nárazové pijáky (například o víkendu spotřebujete za večer pět a více piv), pak je toto riziko ještě větší. Souvisí to s náhlým kolísáním hladiny krevního tlaku.

Zdraví vašich ledvin

Více než dva drinky denně mohou mít již škodlivé následky. Pokud budete pít pravidelně pivo s vysokým obsahem alkoholu v množství vyšším než 1 000 ml, můžete si zadělat na vážné onemocnění ledvin. Pivo je močopudné a zatěžuje tak ledviny. Ve výsledku tedy vede k dehydrataci a může poškodit ledviny. Projevit se to může výskytem ledvinových kamenů nebo dokonce selháním ledvin.

Pivo vede k nedostatku vitamínů

Pravidelným pitím piva můžete své tělo připravit o příjem určitých vitamínů a minerálů. K metabolizaci alkoholu potřebuje lidské tělo některé živiny, například vitamín B. Z dlouhodobého hlediska tedy může dojít k nedostatku těchto živin v lidském organismu.

Zdroje info:

https://www.webmd.com/mental-health/addiction/risky-drinking

https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/what-happens-when-you-drink-beer-every-day/photostory/80331500.cms

Foto: Pixabay