Vyzkoušejte trénink na cyklotrenažéru. Jaké má výhody? 

Cyklistický trenažér

Věnujte se cyklistice za každého počasí. Investujte do cyklistického trenažéru, který vám umožní trénovat uvnitř s maximálním možným pohodlím. Zjistěte více o tom, jaké výhody se s ním pojí.  

Pravidelný trénink je základem pevného zdraví

Sport jako takový by měl neodmyslitelně patřit k našemu životu. Jeho prostřednictvím do každodenní rutiny přidáte pohyb, který je nezbytný pro udržení našeho zdraví, ale i pro správné fungování mozku. Vzhledem k tomu se můžete následně těšit i na větší produktivitu při práci.

Během sportu máte jedinečnou možnost zapomenout na starosti běžného dne a soustředit se jen sami na sebe. Můžete si pohodlně utřídit své myšlenky a být pouze sami se sebou. Kromě toho vám sport pomůže redukovat váhu a formovat postavu, což vede k větší spokojenosti. 

Výpadek v trénincích s sebou přináší negativní důsledky

Možná jste se již do sportování obuli, ale čas od času se potýkáte s výpadkem v trénincích. Vhodné je však opravdu důsledně pamatovat na pravidelnost. Pokud totiž ze své sportovní rutiny vypadnete, přináší to s sebou hned několik negativních důsledků. 

Předně dojde ke ztrátě vaší formy a výkonu. Při příštím tréninku tak budete muset opět budovat svou sílu a vytrvalost. Snadněji se zadýcháte a váš progres se zpomalí

Venkovní sporty ale úzce souvisí s počasím, respektive s ročním obdobím. Řeč může být například o běžcích nebo cyklistech. Naštěstí však i pro ně existuje řešení, jak se své oblíbené aktivitě věnovat i v pohodlí domova. Stačí investovat do běžícího pásu či cyklotrenažérucyklotrenažéru. Tato zařízení vám špatné počasí vynahradí a vy zůstanete aktivní i během dlouhých zimních měsíců

Cyklistický trenažér

S cyklistickým trenažérem nejste závislí na počasí: Foto Pixabay

Jak na trénink uvnitř

Trénink u vás doma s sebou přináší nespočet výhod. Nejprve je třeba zmínit, že za sportem nemusíte cestovat, a tím pádem šetříte svůj čas. Také se do dané fyzické aktivity můžete pustit prakticky kdykoliv. Ať už dáváte přednost brzkým ranním, nebo naopak večerním tréninkům, je to jen na vás. 

Za trénink uvnitř také ušetříte, pokud nepočítáme počáteční investici do vybavení. Vyhnete se placení poměrně drahých permanentek nebo vstupů do fitness centra. Do cvičení se budete moct pustit také bez ohledu na aktuální počasí. Ať už je venku pod nulou nebo zrovna prší, vám při sportu nic nebrání. 

Co je cyklistický trenažér a jak jej vybrat 

Cyklotrenažér je zařízení, které vám umožní trénovat na svém vlastním kole ve vnitřním prostředí. K dostání jsou i cyklotrenažéry v podobě celého kola, u nichž si můžete nastavit zátěž a výšku sedla a přizpůsobit si tak vše zcela na míru. Variantou cyklotrenažéru je také rotoped nebo spinningové kolo. 

Cyklotrenažér vám tedy může efektivně nahradit jízdu na klasickém kole. Intenzitu zátěže si přitom volíte podle svých možností. Říkáte si, že takové tréninky na jednom místě vás nebudou bavit tolik, jako vyjížďky přírodou? I na to existuje řešení. Díky virtuální cyklistice se můžete přidat do některého z online závodů a v reálném čase trénovat nebo soutěžit s ostatními závodníky. 

Kvalitní domácí cyklotrenažér? Špičkou na trhu je Tacx Neo Bike Plus

Pokud se poohlížíte po opravdu kvalitním smart cyklotrenažéru, můžete se inspirovat následujícím tipem. Tím je Tacx Neo Bike PlusTacx Neo Bike Plus, který v sobě spojuje hned několik výhod. Jedná se o cyklistický trenažér v podobě celého kola, u kterého si lze vlastnoručně nastavit geometrii.

A v čem je speciálníspeciální? Tacx trenažér umožňuje zažít autentický pocit z jízdy. Dokáže totiž simulovat nejen sklon, ale i povrch silnice, setrvačnost nebo jízdu z kopce. Předností trenažéru je extrémně tichý provoz, který při sportu oceníte nejen vy, ale i ostatní členové domácnosti a vaši sousedé. 

Díky podrobným statistikám a měření můžete jednoduše vyhodnocovat své tréninky nebo si vytvořit svůj vlastní tréninkový plán. Předností je také přesné elektronické řazení a reálný pocit při změně každého převodu. Při nákupu v e-shopu Pulsmetry.czv e-shopu Pulsmetry.cz navíc trenažér obdržíte až k vám domů včetně odborné montáže, díky čemuž se o nic nemusíte starat. E-shop má také svou kamennou prodejnu v Pardubicích, kde si můžete trenažér prohlédnout a sami si jej vyzkoušet. 

S efektivním tréninkem vám pomůže i další elektronika

Aby byl váš trénink efektivní, nemusíte se spoléhat pouze na cyklotrenažér. Svoji každodenní sportovní rutinu můžete podpořit například chytrými sportovními hodinkami, které budou měřit vaši tepovou frekvenci, ale i další pokročilé sportovní metriky. Kromě toho si můžete pořídit také další snímače pro měření vašeho výkonu. Pro cyklisty se může jednat zejména o wattmetry, případně hrudní pásy pro ještě přesnější měření tepu. 

Pokud se chcete cyklistice věnovat celoročně a za každého počasí, vyplatí se nad pořízením trenažéru na kolo uvažovat. S jeho pomocí se totiž tomuto sportu budete moct oddávat opravdu kdykoliv a budete moct neustále sledovat svůj progres.

Zdroje info: dcrainmaker.com, pulsmetry.cz

Náhledové foto: Unsplash

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.