Káva a hubnutí: skutečně mezi nimi existuje nějaká spojitost

Káva

Pokud se rozhlédnete v lékárnách po prostředcích na hubnutí, můžete zjistit, že velice často obsahují podobné přísady. Mohou to být ananas, chilli papričky nebo například kofein. Káva a hubnutí jdou skutečně ruku v ruce. Pokud si tedy dopřejete kávu černou, bez cukru a nejlépe také bez mléka (které přidává další kalorie). Kofein má skutečně již dlouho nálepku „spalovače tuků“. Takže ještě dříve, než investujete do drahých léků na hubnutí, můžete to zkusit s obyčejnou černou kávou.

Zadržovaná voda

Všichni víme, že kávu do svého pitného režimu nezahrnujeme. To proto, že spíše dehydratuje, než opačně. Důvodem je kofein, který má diuretické účinky. To znamená, že odvádí vodu z těla. Když přijdete o část vody ve svém těle, můžete zaznamenat snížení tělesné hmotnosti. Rozhodně to ale ten způsob hubnutí, který je zdravý nebo žádoucí. Pokud pijete kofein, zaměřte se také na to, abyste pili také dostatečné množství tekutin.

Štíhlá

Foto: Pixabay

Spalovač kalorií

Kofein může stimulovat termogenezi. To znamená, že naše tělo generuje více tepla a energii z trávení potravy. Díky tomu spálí větší množství kalorií. To je určitě příznivá zpráva, která vede k tomu, že si denně budete vařit mnohem více kávy. Dejte si ale pozor! Pokud překročíte množství kofeinu za den, může to pro vás znamenat další zdravotní potíže.

Potlačení chuti k jídlu

Pravidelná konzumace kofeinu může snížit vaši chuť na jídlo, a to velmi rychle! Pokud si ale dáte kávu a poté nic, tyto účinky brzy pominou. Lidé pak mají tendenci sníst, co jim přijde pod ruku. Takže pokud máte hlad, dejte si kávu a ihned se pusťte do přípravy dietního pokrmu. Navzdory všemu výše jmenovanému je nepravděpodobné, že by samotné přidání kofeinu do stravy mělo za výsledek sníženou hmotnost.

Příliš mnoho kofeinu

Nezapomeňte na to, že kofein není obsažen pouze v kávě. Nachází se také v černém čaji a energetických nápojích nebo kole, ve výrobcích obsahujících kakao a čokoládu, ale také v různých lécích a doplňcích stravu (zejména těch, které se zaměřují na hubnutí). Příliš mnoho kofeinu může způsobit bušení srdce, nervozitu, úzkost, nevyrovnaný krevní tlak a další potíže. Bezpečné jsou maximálně dva šálky kávy denně.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/breaking-news-relationship-between-coffee-caffeine-weightloss-is-exposed-24386/post

https://www.healthline.com/nutrition/coffee-increase-metabolism

Foto: Pixabay