Játra: Nezbytný orgán pro správné trávení

Játra

Játra, játra a zase játra. Díváte se na televizi, kde o nich běží reklamy, ve filmech vidíte, jak se lidem játra transplantují, od doktorů dostáváme poučení a my stále nic. Pak se jen divíme, že máme problémy, trpíme bolestmi, musíme na operace… Přitom stačí udělat jen pár věcí, abychom je udrželi zdravé.

Játra jsou skutečně filtrem. V případě, že se o tento filtr ideálně nestaráme, dojde k intoxikaci těla. V takovém případě může jedinec a jeho tělo skončit opravdu špatně. V nejlepším případě se vyskytnou běžné problémy, jako je vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, žlučové kameny nebo žlučníková kolika. Ale také můžete zežloutnout a mít tzv. soví oči. Nikdy nepřehlížejte tyto varovné příznaky. Naopak, nechte si okamžitě provést celkové jaterní testy, a to buď u svého specialisty, nebo v nejbližším výzkumném zařízení.

Snažte se svá játra za včas zachránit

Jaký je dokonalý způsob, jak zjistit špatnou práci jater? Játra jsou optimistickým orgánem. A ten, kdo je má ve skvělé formě, je neustále ve skvělé náladě. V případě, že jsme neustále soustředění, naštvaní a chtěli bychom se na vše vykašlat, dostávají naše játra skutečně zabrat. Naopak v případě, že si života vážíme, procházíme jím lehce, s lehkým srdcem a vším se bavíme, v tu chvíli naše játra profitují. Ti, kteří nejdou ke specialistovi, míří do sousedského průmyslu, kde si játra (ne)léčí alkoholem. Další značná část populace se věnuje přejídání.

Všechna výše uvedená fakta, ať už jsou jakákoli, na zcela základní úrovni drtí činnost jater a hluboce zhoršují jejich stav. To se může okamžitě projevit oslabením dalších orgánů – například problémy s vylučováním. Nejvíce je však vidět, že jedinec není ve skvělé psychické kondici! Tento strašlivý kruh uzavírají psychofarmaka a alkohol!

Pro všechny!!!

Z výše uvedeného je zřejmé, že není třeba žádné neobvyklé schopnosti, aby člověk viděl, že téměř každý člověk má problémy s játry. Nyní si vylíčíme několik možností podpory jater vhodných i pro ty lidi, kteří nejsou výjimečně dynamičtí a jsou ochotni spolknout nanejvýš několik pilulek.

Pilule na játra
Foto: Pixabay

Nejvíce využívané jsou bylinné čaje a bylinky samotné

Existuje samozřejmě řada způsobů, jak játra pročistit a poskytnout jim úlevu s pomocí jídla. Je třeba mít na paměti, že játrům v podstatě vyhovují ostré a kyselé chutě. Pro ty, kteří nepotřebují měnit své stravovací sklony, ale jsou alespoň ochotni využívat byliny nebo pít čaje, mohou využít ostropestřec. Ten obsahuje přiměřené množství silymarinu, který je jednoznačně jedním z nejlepších léků na játra. Dalším domácím lékem je schizandra čínská, kterou lze užívat buď ve formě čaje, nebo rovnou rozžvýkáním plodů, jeho polknutím a jemným zapitím vodou.

Z čajů lze vyzdvihnout málo známý druh lomikámen, který pomáhá játrům, ale je schopen likvidovat usazeniny v játrech a ledvinách).

Zdroje info: brainmarket.cz, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK554597/

Náhledové foto: Pixabay