Jarní detox spočívá v podpoře přirozených procesů v těle – zaměřte se na játra, ledviny a střeva

Lidský organismus je natolik propracovaný, že se pomocí metabolických procesů a činností jednotlivých orgánů dokáže zbavit nežádoucích látek, jako jsou toxiny, odpadní produkty a podobně. Ovšem stejně jako s jinými procesy v těle, tak i tady platí, že je vhodné mu občas trochu pomoci. A to nejenom tím, co jíme a konzumujeme, ale i zdraví prospěšnými úpravami celkového životního stylu.

Podpořte činnost jater

Jedním z velmi důležitých orgánů zodpovědných ze efektivní a správně fungující detoxikacisprávně fungující detoxikaci organismu jsou játra. Snažte se proto v rámci každodenní rutiny podpořit jejich správnou činnost. Zaměřte se především na stravu bohatou na antioxidanty, chlorofyl, enzymy a další prospěšné látky. Ideálně na pravidelné bázi se snažte upřednostňovat potraviny přirozeně obsahující právě tyto živiny – čerstvá zelenina, ovoce, ale například i ořechy či semínka.

Využijte přírodní sílu bylinek

Pro zdraví jater i dalších orgánů mohou posloužit některé přírodní látky a to ve formě extraktů v podobě tinktur či kapslí, ale i jako běžné bylinkové čaje. Zdraví jater obecně velmi prospívá například ostropestřec. Vhodné jsou však i další bylinky, jako například kopřiva či pampeliška lékařská.

Zaměřte se na zdravý jídelníček

Celkovou vitalitu a funkčnost organismu můžete podpořit především kvalitní a vyváženou stravou. Z pohledu efektivní detoxikace si dejte pozor na nadmíru soli, větší množství tučných jídel a přemíru zpracovaných potravin, které zpravidla obsahují především takzvané prázdné kalorie bez přidané hodnoty.

Foto: Unsplash

Přidejte pohyb a cvičení

Zdravá činnost orgánů se odvíjí i od toho, jestli dokážete podpořit proudění krve a lymfy, o což se postará především pravidelný pohyb a cvičení. Škodliviny a nežádoucí látky vyloučíte například pomocí potu. Díky rozproudění krve navíc efektivně funguje imunitní systém, což opět zvyšuje vychytávání nežádoucích látek a jejich vyloučení v rámci organismu.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/a-z/detox-diets a https://omegaquant.com/to-detox-or-not-detox-3-tips-to-spring-clean-your-body/

Náhledové foto: Unsplash