Činka

Jaké jsou výhody posilování?

Mnoho z nás chodí pravidelně do posilovny. Ptáte se v čem je to vlastně výhodné? Uvažujete, že také začnete s pravidelným posilováním? Má to mnoho plusů pro vaše tělo. Pojďte se podívat, s čím vším vám posilování může pomoci. Třeba vám to usnadní rozhodování.

Posilují i ženy

Že posilují muži, to je obvyklé. I ženy však nachází zalíbení v této kratochvíli. I pro ně to má blahodárné účinky. Mnohé se bojí, že po posilování budou vypadat, jako nepřirozeně svalnaté kulturistky. Tak tomu však být nemusí. Je na vás, jaký styl cvičení zvolíte. Ženy vykonávají méně fyzicky náročné činnosti. To je důvod proč posilování mohou potřebovat. Při posilování spálíte tuk, pomůže vám k dobré fyzické kondici i při hubnutí. Navíc ženy mají mnohem méně testosteronu, než muži. Nehrozí tak, že z vás vznikne svalnatá „mužatka“

Hubněte za pomocí činek

Mnoho lidí si myslí, že nejvíce zhubnete s nějakým kardio cvikem, a že posilování vám jen vyrýsuje svaly. Není tomu tak. Pravidelné posilování pomáhá efektivnějšímu hubnutí. Odborníci tvrdí, že při pravidelném posilování spalujete po dobu následujících 38 hodin násobně více kalorií i v klidovém stavu. Nemusí to jít poznat ani tak na váze, ale pokud se budete měřit, uvidíte velmi velký úbytek centimetrů v problematických partiích.

Bystrý mozek, pevné kosti

Posilování má však řadu jiných výhod pro vaše tělo. Tak například dlouhodobě zlepšuje a zrychluje váš metabolismus. Dále přispívá k tomu, abyste lépe drželi tělo, zvýší se vám kondice a úměrně fyzickým výhodám se dostavují ty psychické. Studie odborníků mluví také o tom, že při pravidelném posilování budete inteligentnější a udržíte mozek v dobré kondici. Můžete také sledovat zlepšování imunitního systému. U žen, které pravidelně posilují, se pak také ukazuje menší úbytek kostní hmoty, který je přirozený a přímo úměrný našemu věku. Kosti jsou tak pevnější a méně náchylné ke zlomeninám.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *