Nemoci ledvin

Jaké jeví ledviny a jejich nemoci příznaky

Mnohé nemoci ledvin a jejich příznaky jsou poměrně hojné. Jen velmi složitě se určuje, který příznak patří k danému onemocnění. Samotných chorob je také spousta. Ledviny jsou orgánem, který se podílí na vyloučení látek, jež jsou pro lidské tělo nepotřebné. Mnohdy se nemoci projeví poměrně nečekaně, anebo se dlouho drží pod pokličkou. Podívejme se na ně tedy mnohem podrobněji. Třeba se i vám budou následující informace hodit.

Nefrotický syndrom

Když budete mít bílkovinu v krvi, může se jednat o příčinu nefrotického syndromu. Typická je hodnota převyšující 3,5 gramu bílkovin za dobu 24 hodin. Bílkoviny s malou molekulou dokážou udržovat osmotický tlak v normách, což je velmi důležité. V oblasti obličeje se mohou objevovat takzvané edémy. Problém nastane i s hyperlipedemií, což je zvýšení počtu lipidů v krevním řečišti. Mnohdy jsou v moči přítomné i tuky.

Nefritický syndrom

Když dojde k poškození kapilárních kliček ledvinných tělísek, přichází doba nefritického syndromu. Čisticí funkce ledvin v tomto případě značně klesá, což je nepříjemné. Do moči se takto postupně dostává krev, což poznáte velmi rychle. Hematurie není nijak extrémně neobvyklá a s těmito stavy je přímo spjatá. Mimo jiné se začnou v organismu hromadit i odpadní látky, které jsou pochopitelně nežádoucí, a je nutné odvést je mimo organismus.

Příznaky nemocí ledvin ve zkratce

Mnohé příznaky se v prvních fázích neprojevují nikterak bolestivým způsobem. Nemocný si zkrátka nevšimne ničeho podezřelého, co by negativně ovlivňovalo jeho zdraví. Často se při nemocech ledvin objeví celková únava a zesláblost. Může poklesnout i frekvence nezbytnosti močení. Objevit se mohou průjmy, zvracení a nechutenství. Zapomenout nelze ani na problémy s dýcháním a v neposlední řadě ani na selhávání srdeční činnosti a na některé další nepříjemné stavy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *