Jak na zápach z úst

Jak se zbavit zápachu z úst

V minulém článku jsme se věnovali příčinám zápachu z úst. Jedná se o poměrně komplikovanou záležitost, která má hned několik řešení. Právě na ně se budeme soustředit v následujícím textu. Zhruba čtvrtina dospělých tímto zápachem trpí a je třeba se jeho přítomnosti vyvarovat. Halitóza, jak je zápach z úst odborně, může být odstraněna hned několika různými způsoby.

Věnujte se vaší ústní dutině

V ústní dutině se nachází podle vědců více než 700 druhů bakterií. Prostudována je ovšem méně než jejich polovina. Základem je dodržování ústní hygieny včetně používání mezizubních kartáčků a niti. Čistěte si zuby dvakrát za den a dokonale odstraňte zbytky jídla, které jsou živnou půdou pro vznik nejrůznějších zánětů a zejména právě zápachu z úst. Není od věci používat také ústní vodu. Optimální volbou je některá bez alkoholu. Ten nepůsobí příznivě na chrup a zejména při použití večer může postupně naleptávat zubní sklovinu

I jazyk si zaslouží péči

Mnozí vědci se domnívají, že spousta bakterií utkví přímo na jazyku, který se při čištění mnohdy opomíná. Ty bakterie, které žijí na krčku anebo na vrchní části jazyka, se podílejí spíše na ideálním klimatu v ústech. Jiné bakterie jsou spíše příčinou zmiňovaného odéru.  Na čištění jazyka se používá nejen zubní kartáček, ale i speciální škrabka. Ústa je vhodné také pravidelně zvlhčovat. I obyčejné líbání vám ústní dutinu vcelku solidně vysuší.

Žvýkačka je bezmocná

Mnozí lidé se snaží zamaskovat zápach z úst, který ale často pouze překrývají. K jeho eliminaci se používat nedají. Podobně funguje i parfém či deodorant, který pouze překrývá původní pachy. Odhalit byste měli viníka zápachu z úst také přímo na talíři. Některé potraviny mohou být značně zapáchající při svém zpracování v žaludku člověka. Ten si sice mnohdy s jídlem poradí, ale znikají pachy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *