Zápach z úst
04/04/2016
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Zápach z úst a jeho příčiny

Zápach z úst nepředstavuje bohužel nic výjimečného a mnohdy může mít velmi neblahé následky. Pokud nevíte, jaké má zápach z úst příčiny, jste na správné adrese. Podíváme se velmi přehledně na všechny možné důvody, proč se člověku může z ústní dutiny linout nepříjemný pach. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich vcelku hodně

Nevhodná či zanedbaná ústní hygiena

Precizní ústní hygiena je základem pro fungování každého z nás. Mnozí ji zanedbávají. I nemyté zuby mohou způsobit neskutečné potíže a pach z úst. Bakterie se postupně na zubní sklovině začnou rozkládat a nacházejí v celé dutině ústní. Tlející zbytky jídla jsou vynikající půdou i pro jejich množení. Řešení představuje pochopitelně mytí zubů a využívání mezizubních kartáčků a nití. Za acetonový zápach z úst mnohdy mohou i zkažené zuby. Na prohlídky ke specialistovi je zapotřebí jít dvakrát za rok. Zubní kazy mohou způsobovat velmi nepříjemný zápach.

Strava s minimálním obsahem sacharidů

Při konzumaci jídla s minimálním obsahem sacharidů dochází k tomu, že jsou spalovány tuky. Tato skutečnost je pro každého, kdo hubne, optimální. Uvolňuje se při tom ovšem keton, který je příčinou acetonového zápachu z ústní dutiny. Jedná se o takzvaný ketonový zápach. Optimální je přidat do jídelníčku větší množství vlákniny, která je schopna prostředí upravit a zápach bude dokonale odstraněn.

Sucho v ústech a další potíže spojené se zápachem

Možnou příčinou zápachu z úst může být i přílišné sucho v ústní dutině. Snížené produkování slin napomáhá k hromadění bakterií v ústech. I proto je zapotřebí s dehydratací co možná nejúčinněji bojovat. Dysfunkci slinné žlázy je nutné léčit. Zápach z úst u dětí i dospělých může být způsoben mimo jiné také diabetem, reflexní chorobou jícnu, selhání jater či ledvin anebo jinými chorobami.

1 komentář
  1. dusan.step@gmail.com'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *