Homocystein

Je homocystein klíč ke zdraví

O faktu, že je homocystein klíč ke zdraví, se hovoří na mnoha místech. Není se čemu divit, jelikož mnohé studie i v nedávné minulosti prokázaly, že homocystein představuje toxickou látku, která v nadměrném množství může být příčinou infarktů, cévních nemocí anebo jiných problémů. Hladina homocysteinu by tedy měla být precizně kontrolována. I proto se podrobně podíváme na to, co je homocystein, jak v těle funguje a jakým způsobem jeho hladinu efektivně regulovat.

Vznik homocysteinu a jeho charakteristika

Homocystein produkuje esenciální aminokyseliny menthinionu. Hladinu tohoto produktu kontrolují celkem tři enzymy. Na jejich funkci má velký podíle zejména kyselina listová. Mnohdy se hovoří o tom, že zvýšená hladina homocysteinu je podobná jako otrava krve. Homocystein v podstatě vzniká v souvislosti s nejrůznějšími stavy. Jeho životnost je minimální a při poruše metabolických procesů se začne hromadit v buňkách.

Nechte si změřit hladinu homocysteinu

Určitě není od věci nechat si změřit hladinu homocysteinu, a to za pomocí praktického lékaře. Oděr krve na homocystein není nijak výrazně náročný a jeho cena se pohybuje od 300 do 700 korun včetně vyšetření. Hodnoty vám jasně naznačí, jak na tom momentálně jste a co je zapotřebí pro své zdraví udělat dále.

Změna životního stylu se vyplatí

Současné poznatky medicíny hovoří o tom, že hladina homocysteinu je dána do jisté míry geneticky, nicméně mohou ji ovlivnit i nejrůznější hormony a také vlivy toxicity prostředí. Není ale od věci pokusit se poněkud upravit i vlastí životní styl. Změna jídelníčku a přidání pohybu do běžného denního rytmu se stoprocentně vyplatí a vy budete moci pohodlně a bez komplikací žít s optimální hladinou této látky. Za tu námahu to zcela jistě stojí. Zdraví je přece na prvním místě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Tomáš Prokeš Odpovědět

    Můžete vytvořit ty nejlepší podmínky pro své uzdravení, v případě kardiovaskulárního onemocnění si můžete zachránit i život – a to pomocí přesně stanovených dávek zcela obyčejných vitamínů, které vysoký homocystein snižují až k hranici absolutní bezpečnosti. Více se o tom můžete dočíst na webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *