Jak získat zářivě bílé zuby? Vyzkoušejte jahody! Ne ale moc často!

Bílé zuby

Kdo by nechtěl mít krásné bílé zuby? Nejjednodušším způsobem, jak si je bělit doma, jsou právě jahody. Další běžnou a účinnou metodou je použití dřevěného popela, nicméně tato možnost už není tolik přitažlivá. Další nevýhodou je to, že popel může poškozovat zuby nebo přispívat k jejich větší kazivosti. Dejte si ale pozor: příliš časté tření zubů (jakýmkoli prostředkem), může vést k poškození zubní skloviny. Také jahody nejsou zcela bezpečné.

Proč právě jahody?

Jahody se k bělení zubů používají z několika důvodů. Exfoliačním (třecím) prvkem jsou zde semínka. Navíc obsahují kyseliny, které by měly přispívat k bělení a čištění zubů. Zejména kyselina jablečná je považována za velice šetrné bělidlo. Nicméně v jahodě je obsažena také kyselina citrónová, a ta je proslulá svojí agresivitou. Na zuby může mít negativní účinky, v souvislosti s poškozením zubní skloviny a citlivostí zubů.

Jahody

Foto: Pexels

Jak si čistit zuby jahodou?

Jednoduše rozmačkejte jednu jahodu vidličkou na kaši. Pro lepší účinky můžete přidat 0,5 lžičky jedlé sody. Tuto směs dejte na zubní kartáček a naneste na zuby. Nechte působit pět minut a poté teprve začněte čistit zuby tak, jako když používáte klasickou pastu na zuby. Znovu nechte pět minut působit a následně vypláchněte. Pokud v mezizubních prostorách zůstala semínka, ven je dostanete mezizubním kartáčkem nebo dentální nití. Proces opakujeme jednou za týden. Už po druhém použití by měly být viditelné výsledky.

Existují nějaká rizika?

Jahody bělí zuby tak, že změkčují a narušují sklovinu. To může způsobit demineralizaci zubů. Vzniknout mohou také bílé skvrny na zubech. Pokud budete tuto metodu používat dlouhodobě nebo příliš často, může dojít k odstranění horní vrstvu zubu a odhalení další vrstvy, která už je žlutá. Takže tím docílíte navždy žlutých zubů. Úspěšnost této metody spočívá v tom, nezneužívat ji pravidelně. Bezpečnější metodou je jíst pravidelně jablka, která pomáhají odstraňovat zubní plak a napomáhají zdraví zubní skloviny.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zdravi/jahody-beleni-zubu-20300707.html

https://www.longevitadental.com/blog/strawberry-teeth-whitening/

https://www.researchgate.net/publication/322749412_Teeth_re-whitening_effect_of_strawberry_juice_on_coffee_stained_teeth

Foto: Pexels