Průjem

Jak zastavit průjem

Průjem se řadí mezi velmi nepříjemná onemocnění, kterých bychom se nejraději zbavili ještě dříve než hned. Přichází v momentu, kdy to nejméně čekáme a lidský organismus se díky němu dokáže značně vyčerpat. Nejčastěji jsou jeho původci nejrůznější bakterie, konkrétní nevhodná potrava a v neposlední řadě i všudypřítomný stres. My se zkusíme soustředit na některé základní možnosti jak zastavit průjem u dětí i dospělých. Třeba nám vaše rady budou užitečné a pomohou.

Změna jídelníčku při průjmu samozřejmostí

Mnohdy hrají  důležitou roli v tom, jak zastavit průjem babské rady. Tou nejčastější je pochopitelně změna jídelníčku. Je třeba se vyvarovat potravin, jež dokážou podráždit střeva a vůbec žaludek jako takový. Výbornou volbou jsou nejrůznější vývary, celer, dušená mrkev a špenát. Od věci není ani konzumace banánů nebo rýže. Existují i mnohé ryze přírodní záležitosti. Typické jsou především sušené borůvky či černé čaje. Doporučuje se i suché pečivo.

Léčba průjmu přírodními preparáty

Využít je možné pochopitelně i přírodních preparátů, jež jsou k dostání na internetu nebo v lékárnách. Jedním z nich je i Tammex family a Tammex family plus. Jedná se o přípravky, které jsou schopny efektivně díky přírodní látce diosmektit zastavit kdejaké průjmy způsobené nejrůznějšími faktory. Diosmektit je látkou jílovitého typu, která pochopitelně n chuť není ideální, nicméně v tomto přípravku je smíchána s pomerančovou esencí, která ji potlačí.

Léky jsou často zbytečné

Vyvarujte se při průjmu zbytečného užívání léků. Když nevíte, jak zastavit průjem u psa, můžete mu podat medikamenty. Lidé by se ale užívání třeba takového endiaronu měli vyvarovat v případě, že to není nezbytně nutné a není třeba zastavit průjem expresně. Léky by měly být vždy až tou poslední volbou.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *