vlasy

Jak zastavit padání vlasů

Ztráta vlasů je strašákem mnohých mužů i žen. Pánové dnes tento fakt řeší méně, jelikož i bez vlasů mohou vypadat skvěle. Ženy si naopak něco takového nechtějí dovolit. Padání vlasů je způsobeno především genetickými dispozicemi člověka anebo hormonálně. V určitých případech je vše ale dáno i nedostatečnou péčí o pokožku hlavy. V této činnosti se můžete stoprocentně zlepšit a najít si efektivní způsoby, díky nimž vám vlasy budou zůstávat tam, kde mají, tedy na hlavě. Podívejme se tedy na několik základních rad jak se vyhnout padání vlasů.

Dostatek vitamínů a vody

Vlasy potřebují dostatečné množství vitamínů. Ty byste měli do organismu dostávat hlavně za pomocí čerstvého ovoce a zeleniny. Ta je k dispozici v průběhu celého roku. Vybírat byste měli sezónní ovoce a zeleninu. Na pilulky raději zapomeňte. Každý den byste měli vypít minimálně 1,5 litru vody. Pokud tak učiníte, vlasy vám budou vypadávat mnohem méně. Láhev s vodou je vhodné mít v podstatě neustále u sebe. Ideální je čistá voda anebo neslazený čaj.

Přebytečný kofein a dostatek spánku

Kofein je látkou, která dokáže lidský organismus dokonale dehydratovat. Pokožka je tak úplně suchá, což vlasům logicky nesvědčí. Pokud se naučíte pít kávu bez kofeinu anebo alternativy typu nápoje Caro, pak učiníte nejlépe. Velmi důležité je mít i dostatečné množství spánku. Regenerace organismu by měla být na jedné z předních pozic.

Vaše vlasy si zaslouží péči specialisty

Vlasy potřebují speciální péči v podobě kadeřníka, který se o ně bude v pravidelných intervalech starat. Rozhodně se vyplatí svěřit je odborníkovi. Vlasový specialista disponuje mimo jiné také kvalitními preparáty, které pomohou udržet vlasy v dokonalé kondici. Vy sami byste si také měli koupit přípravky proti padání vlasů na přírodní bázi na každodenní použití. K dispozici je jich na trhu spousta.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *