Zázvorový likér pro zdraví

Zázvor představuje odjakživa vynikajícího pomocníka při mnohých neduzích. Zejména nachlazení lze díky přírodní síle tohoto kořene překonat neskutečně rychle. Stačí jej pouze užívat v pravidelných intervalech. Zázvor obsahuje celou řadu lidskému organismu prospěšných látek a vitamínů, které jsou pro člověka vynikající. Určitě není od věci podívat se na některé nejznámější možnosti využití zázvoru v praxi v domácí medicíně. Podíváme se tedy přímo na alternativy, díky nimž může být vaše zdraví utužováno a také na konkrétní recept na zázvorový likér pro zdraví.

Zázvor lze využít všude

Využití zázvoru je určitě multifunkční. Ostatně svědčí o tom mnohé nápoje, které si můžete pohodlně připravit v domácím prostředí. Nejčastěji se ze zázvoru připravuje klasické zázvorová šťáva. Stačí k tomu pouze voda, zázvor, cukr a citron. V letním období je tato šťáva dokonale osvěžující a plná vitamínů. Zázvor je dostupný prakticky v každém supermarketu, takže není problém jej zakoupit. Ideální je sehnat zázvor v bio kvalitě v některém menším obchodě. Budete tak mít jistotu opravdu kvalitní koupě.

Zázvorový likér recept

Vynikající volbou je tradiční zázvorový sirup. Ten si můžete připravit právě na léto a pak si jen vždy zředit tento dokonalý elixír s vodou. Podívejme se tedy nejprve na samotné ingredience, které potřebujeme k výrobě 0,5 litru likéru.

Budeme potřebovat:

–          4, 5 citrónů

–          zázvorový kořen, optimálně větší než lidská dlaň

–          150 mililitrů vodky

–          zhruba 10 lžic citronu

Postup výroby

Zázvor dokonale zbavte šťávy a vymačkejte citrony. Poté si přichystejte med a vodku. Všechno byste měli smíchat dohromady, a to v poměru 1 ku 1. Jedení díl z každého ingredience tak bude v dokonalé směsi. Na půl litru likéru by také mělo být zhruba 10 lžic medu.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *