Jak zabránit bolavému tělu v ničení vašeho spánku

Bezbolestný spánek

Pokud každé ráno vylézáte z postele se zalepenýma očima a říkáte si: „Ach, jak mě bolí záda nebo jiná část těla,“ nejste sami. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří trpí neustálými bolestmi kloubů, nedokáží dobře odpočívat.

Odpočinek má důležitý vliv pro vaše zdraví, a pokud nemůžete tělu dopřát odpočinek, začnou se projevovat problémy s vitalitou, poruchy nálady a problémy s příjmem potravy. Pokud vás trápí neustálé bolesti kyčlí, kolen nebo ramen, můžete udělat několik věcí, abyste omezili potíže, které ovlivňují váš noční odpočinek.

Zdravý spánek
Zdroj: Foto Unsplash

Některé problémy s nedostatečným odpočinkem jsou běžné, protože stárneme. Neměli byste se však každou noc budit a zůstávat vzhůru kvůli trápení. Pokud vaše bolesti trvají déle než tři nebo čtyři dny v kuse nebo nepravidelně po dobu dvou až tří týdnů, je čas řešit co s tím.

Navštivte doktora pokud….

  • Vaše bolest se nevyznačuje artritidou
  • Náhle a neúmyslně hubnete
  • Máte neúnavné horečky nebo zimnici
  • Zažíváte noční pocení
  • Máte v anamnéze rakovinu

Objevte svou polohu, ve které vás nic nebolí

Nalezení správné polohy může být nejdůležitější součástí vyhýbání se trápení uprostřed odpočinku. Ale i ten nejmenší záchvěv bolesti může narušit váš odpočinek. Doporučujeme začít odpočinkem na boku a vyhnout se bolavým místům, s podložkou mezi nohama. Zkuste se také vyhýbat vleže na zádech.

Začněte se zvyky, které umožní spát klidně a bez bolesti

Najděte si správnou podložku na spaní

Při bolestech zad, kyčlí a kolen je dobrá pevná matrace. Přidejte pěnovou podložku, pokud chcete, aby pomáhala rovnoměrně rozložit vaši váhu a udržet klouby v rovnováze.

Poraďte se s lékařem o vhodném léku

V případě, že používáte normální paracetamol nebo ibuprofen a vaše bolesti se v noci zhoršují, zvažte výměnu za jiný lék proti bolesti. Doporučují se léky proti bolesti, které působí 12 až 24 hodin, například naproxen.

Udržujte skvělou čistotu odpočinku

Udržujte svůj plán odpočinku co nejspolehlivější. Vypněte televizi, odložte všechny přístroje, zhasněte světla a udržujte svůj pokoj v co největším klidu.

Před spánkem se protáhněte

Bylo zjištěno, že protahování a obnovování normální délky vždy stažených a napjatých svalů zad a přední části boků napomáhá postupnému usínání.

Zdroj: lečbabolesti.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Unsplash