Sportovní brýle

Jak vybrat sportovní brýle

Otázka jak vybrat brýle se stále častěji klade nejen mezi širokou veřejností, ale i mezi sportovci a lidmi, kteří to s pohybem myslí skutečně vážně. Pravda je taková, že při mnohých sportovních aktivitách se bez kvalitních brýlí neobejdete. Ač se třeba jedná v uvozovkách jen o sluneční sportovní brýle, je vhodné věnovat jejich volbě dostatečné množství času a prostoru. I proto se v následujících řádcích soustředíme na všechny aspekty, jež je třeba při výběru brýlí brát v potaz.

Důležitá mechanická odolnost zorníků

Určitě se nesoustřeďte pouze na to jak vybrat brýle podle obličeje. Na prvním místě totiž musí být jednoznačně bezpečnost konkrétního sportovce. Zejména při rychlé jízdě může dojít k poškození skel nějakými drobnými částečkami typu kamínků, hmyzu anebo větviček či čehokoli jiného. Zorníky jsou nejčastěji vyrobeny z polykarbonátu, jenž by měl vydržet. Pokud již dojde k narušení struktury zorníků, měly by se roztříštit na malou krupičku, která není nijak ostrá a neublíží ani očím ani okolí. Vše by měly prozradit atesty, jež se na brýle vztahují.

UV ochrana a zlepšené vidění

Rozhodně se podívejte i na to, jestli brýle dokážou ochránit před UV zářením. Většina modelů je touto ochrannou vrstvou vybavena, nicméně může se stát, že narazíte na některé levnější vyznačující se absencí této vrstvy. Pohlcovat musí minimálně 98 % UVA i UVB záření. Od věci také není, když se zorné pole barevně mění a dokáže tak zlepšit viditelnost při jízdě v závislosti na prostředí.

Vyměnitelné zorníky a další vychytávky

Určitě není špatné, když máte třeba sportovní dioptrické brýle, které mají vyměnitelné zorníky. Dle počasí si můžete klidně vyměnit zorníky dle potřeby. Vynikající jsou fotochromatické brýle reagující skvěle na okolní podmínky. Výborná je i úprava proti mlžení a také polarizační zorníky. Zapomenout bychom neměli ani na zrcadlové zorníky. Pozor byste si měli dát i na nastavitelnost obrouček.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *