Pánské sako

Jak vybírat pánské sako

Pánové, plesová sezona se již opět blíží! Vyzkoušeli jste si své stávající sako? Nikdo nemládneme a může se stát, že přibude nějaký ten kilogram navíc, případně se vám naopak může podařit zhubnout. Budete se sice cítit skvěle, nicméně sako na vás bude doslova viset. I proto se vyplatí znát všechny aspekty, podle nichž se je třeba volit nový model. Pojďme na ně tedy mnohem podrobněji.

Šířka a délka saka

Moderní pánské sako musí dokonale kopírovat postavu svého nositele. V první řadě si změřte hrudník v jeho nejširší části. Metr by se měl pohybovat v oblasti podpaží. Nejste-li si velikostí jisti, nemějte strach vyzkoušet i o jednu velikost menší variantu. Jestliže uvolníte ramena, měli byste se dlaní dotýkat lemu. A co samotná délka? Kratší saka jsou sice vcelku oblíbená, u mohutnější postavy je ale lepší vsadit na delší provedení. Dokážou totiž ještě více opticky zeštíhlit.

Ramena a rukávy

Skvěle padnoucí oblek poznáte podle toho, že společenské sako končí přesně na vnější oblasti ramen. Důležité je také optimální kopírování zad. Jestliže je sako nadmíru těsné, dochází k pokrčení látky mezi rameny. U rukávů je důležité dodržet jejich přesnou délku. Manžeta by měla být na očích. Její optimální vzdálenost od saka se pohybuje obvykle mezi 1 až 2 cm.

Vyberte si kvalitu

U saka je třeba dbát na každý detail. I proto se vyplatí nakupovat stylové sako v eshopu nabízející maximální možný výběr komfortních modelů. Naším tipem je internetový obchod taxido.cz nabízející nepřeberné množství modelů v různých barevných odstínech. Vybírat budete moci z mnoha zajímavých střihů, z nichž vám mnohé padnou jako ulité. Veškerý sortiment je šit přímo v zemích Evropské unie, takže si můžete být jisti vysokou kvalitou. Nakoupit si budete moci i vesty, kravaty a další doplňky. Váš celkový vzhled tak bude ladit do posledního detailu.

Zdroj náhledového obrázku: taxido.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *