Masky

Jak v práci efektivně ochránit zrak a sluch

Bezpečnost při práci by měla být jakousi samozřejmostí. Upravují ji dokonce směrnice BOZP, které musí být na každém pracovišti dodržovány. Zaměstnavatel stejně jako zaměstnanci musí projít školením týkajícím se pravidel ochrany zdraví na pracovišti. Velmi důležitou otázkou je nejen příprava bezpečného pracovního prostředí, ale i ochrana zdraví zaměstnanců. My se v následujících řádcích zaměříme na ochranu zraku či sluchu při různých činnostech, a to nejenom na pracovišti.

Polomaska

Zdroj obrázku: ardon.cz

Efektivní ochrana zraku a dýchacích cest

Nesmírně důležitá je ochrana dýchacích cest. Především v provozech typu lakoven anebo jinak zaměřených průmyslových odvětví se neobejdete bez celoobličejové masky. Ta se vyznačuje hledím a také filtračním zařízením, jež napomáhá k dýchání i ve značně zamořených prostorách. Dbát je zapotřebí především na kvalitu provedení této ochranné pomůcky, dostatečnou variabilitu z hlediska jejího seřízení a design. Pokud pracujete v prostředí vyžadujícím pouze ochranu dýchacích cest a nikoli zraku, pak se vyplatí spíše pořízení polomasky. Naším tipem jsou dnes hodně oblíbené modely 3M.

Celoobličejová maska

Zdroj obrázku: ardon.cz

Pozor na jakýkoli nadměrný hluk

Zdá se vám, že práce vibrační deskou přece není až tolik hlučná? Opravdu jde jenom o klam. Přijdete na to ihned poté, co s činnosti přestanete. Odměnou za vaši nedbalost vám může být v lepším případě pouze pískání v uších. Při delší činnosti podobného ražení lze klidně i kompletně nebo částečně přijít o sluch. Přitom ochrana sluchu není nijak náročnou záležitostí. Volit můžete jak klasické špunty do uší, tak i klapky pro mnohem efektivnější ochranu. Možná je i kombinace obojího.

Vybavte sebe i svou firmu pohodlně online

Nevíte, kde lze zmiňované ochranné prostředky sehnat ve vysoké kvalitě za rozumnou cenu? Prohlédněte si pečlivě pestrou nabídku na ardon.cz. Vybrat si tady budete moci kompletně veškeré pracovní oblečení včetně zmiňovaných prostředků pro ochranu zraku a sluchu.

Zdroj náhledového obrázku: ardon.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *