Jak se zbavit zahlenění

Je velmi obtěžující, když se člověk nemůže nadechnout, protože jej trápí velké množství hlenů v dutině krční. To je často doprovázeno rýmou, kašlem a bolestmi v krku. Pravda je taková, že v současné době nepříjemným zahleněním trpí velké množství lidí, a to hlavně díky tomu, že venku panuje sychravé počasí a často dochází ke střídání teplého a extrémně studeného prostředí. Pokusme se tedy podívat na zahlenění poněkud podrobněji. Důležitá pro nás bude také odpověď na otázku jak se zbavit zahlenění.

Základní příčiny zahlenění

Pokud nevíte, jaké má zahlenění krku příčiny, pak vězte, že tou hlavní bývá většinou infekce horních dýchacích cest. Jedná se především o záněty hrtanu, popřípadě dutin v oblasti nosu. V některých případech může bohužel dojít i k zánětům v oblasti dolních cest dýchacích, respektive v průduškách a také třeba plicích. Zahlenění dokáže nesmírně obtěžovat hlavně v nočních hodinách, a to v době, kdy člověk potřebuje dostatečné množství odpočinku k regeneraci vlastního organismu.

Kdy dochází k zahlenění

Zahlenění je typickým průvodním jevem nachlazení. Zapomenout nemůžeme ale ani na špatné ovzduší, které má na míru zahlenění markantní vliv. V neposlední řadě byste se měli vyvarovat i kouření, které taktéž podporuje tvorbu tolik nepříjemných hlenů. Hleny jsou charakteristické i pro některé druhy rakoviny. Například při rakovině plic spolu s těmito hleny dochází také k vykašlávání krve.

Jak léčit dlouhodobé zahlenění v krku

Léčba zahlenění je pochopitelně různá. Nejčastěji se podávají léky určené přímo na konkrétní chorobu, se kterou zahlenění přímo souvisí. Jedná se tedy o medikamenty na chřipku a jiné virové choroby. Dále není od věci využít služeb bylinných čajů, jež si můžete pohodlně připravit i v domácích podmínkách. Určitě není od věci ani napařování nad hrncem, které pomůže hleny dokonale uvolnit ven.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *