Expandér slider

Cvičení s posilovacím expandérem

Baví Vás cvičit v pohodlí domova, v přírodě či na cestách? Jste příznivci aktivního životního stylu a rádi na sobě pracujete? Pokud dosud posilovací expandérneznáte, po přečtení tohoto článku budete mít jasno. Je pro Vás vhodný a měl by být místo ve Vašem tréninkovém plánu?

Posilovací expandér se skládá z celé řady komponent, které můžete různě zaměňovat, spojovat, konfigurovat a upravovat na míru přímo Vašemu tělu a jeho specifickým požadavkům. Těmito komponenty jsou posilovací gumy, které můžete kombinovat pro různou úroveň zátěže.

Sada se dále skládá z rukojetí a držáků ke kotníkům, ke kterým lze jednotlivé gumy na posilování připojit a díky držáku, který lze upevnit v jakýchkoli dveřích procvičíte všechny svalové partie ze všech možných úhlů.

Posilovací expandér a příslušenství

Zdroj obrázku: healthlife.cz

Expandér se přizpůsobí každé náročnosti, ať už si chcete cvičit v rychlém tempu pro spalování co největšího množství tuku, nebo s vysokou zátěží pro maximální tvorbu svalové hmoty. Je vhodný také pro rehabilitační cvičení k zabránění bolestí zad, kyčlí, ramen a dalších problematických partií. Použití této cvičební pomůcky závisí pouze na tom, jak si ji sami sestavíte.

Posilovací expandér má řadu výhod, my jsme pro Vás vybrali shrnutí těch nejzajímavějších.

Pomůže Vám zhubnout a nabrat svalovou hmotu

Pokud máte problém s přebytečnými kily, tohoto maličkého pomocníka si jistě oblíbíte. Jednoduše si nastavíte nižší zátěž, zvýšíte počet opakování a intenzitu, zkrátíte pauzy mezi jednotlivými sériemi a zažijete trénink, na který jen tak nezapomenete.

Pokud Vaším cílem není shodit přebytečná kila, ale spíše vybudovat novou svalovou hmotu, stačí naopak zvýšit zátěž přidáním dalších posilovacích gum a Váš trénink se rázem změní v silový.

Pokud nevíte jaké cviky provádět, všechny jsou zdarma dostupné na YouTube nebo přímo na webových stránkách prodejce v sekci On-line trenér.

Posilovací Expandér

Zdroj obrázku: healthlife.cz

Nízké náklady

Rozhodnete se pro cvičení v posilovně plné lidí, nebo v horším případě pro velice nákladnou domácí posilovnu. Nákup činek a dalších základních potřeb se finančně vyšplhá opravdu vysoko. Permanentku do posilovny musíte platit pravidelně. Posilovací expandér je v tomto směru vítěz. Pořídíte ho za cenu jednoruční činky a je Váš napořád.

Žádné složité učení

Expandér použijete ke cvikům, které provádíte běžně s vlastním tělem. Znáte také cviky s činkami a cviky na stroji. Ve všech ohledech si expandérem pomůžete. Můžete si tak ztížit intenzitu kliků, nebo cvičit bicepsové zdvihy bez činek.

Ušetří místo

Postačí fotka z posilovny jako ukázka, kolik prostoru je potřeba na uskladnění všech činek a strojů. Doma má tolik prostoru málokdo. I běžné jednoruční činky se mnohdy špatně uskladňují. Posilovací expandér je v tomto směru nenáročný. Uložit jej do šuplíku, či pod postel, není vůbec žádný problém.

Pro všechny úrovně cvičení

Začínající cvičenci, pokročilí cvičenci, nebo ti nejlepší. S expandérem na tom nezáleží. Je pro všechny skupiny. Intenzitu při cvičení si určíte sami. Záleží na tom, jak moc expandér dokážete natáhnout. Jde s ním vymyslet mnoho cviků od lehkých, po těžké. A když vám přestane stačit jedna posilovací guma, použijete dvě a vše začíná znovu.

Posilovací Expandér

Zdroj obrázku: healthlife.cz

Cestujete? Nevadí

Právě skladnost expandéru je velkou výhodou na cesty. Jedete na dovolenou, pracovní cestu, nebo na výlet a nechcete porušit svůj plán a ztratit formu. Přibalíte posilovací expandér do kufru mezi oblečení a máte vystaráno. Váha je minimální a velikost také. Takže až dorazíte na pokoj, nic vám nebrání odcvičit poctivý trénink přímo v hotelovém pokoji.

Zaujal vás posilovací expandér? Další informace se dozvíte na www.healthlife.cz

Zdroj náhledového obrázku: healthlife.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *