Jak se zbavit vší? 5 babských rad a další metody

Veš

Vaše dítě dorazilo spokojené ze školky, ale poněkud se škrábe v hlavě. Situace jako vystřižená. Jakožto starostlivou matku či otce vás jistě hned napadne, jestli náhodou nemá ratolest ve vlasech vši. Tito malinkatí tvorové dokážou děti a  jejich rodiče neskutečně potrápit. Boj s nimi může trvat klidně i několik měsíců. Hnidy pak ve vlasech člověk nachází spousty dní od prvního zjištění, že jsou ve vlasech vši.

Přece jenom, vši nejsou živočichové, kteří by byli nesmrtelní. My se proto podíváme, jak proti nim bojovat. Nejprve se zaměříme na nejrůznější babské rady, z nichž mnohé fungují. Poté nabídneme i několik dalších efektivních řešení.

Veš

Zdroj obrázku: tuhykorinek.cz

Když se olej zkombinuje s alpou

Představa, že si na hlavu vyléváte olej a alpu, není zrovna příjemná. Olej je nadměrně mazlavý a francovka má velmi silné aroma, které ne každému musí nutně dělat příjemně. Vši ovšem olejem vetřeným do vlasů a pokožky hlavy udusíte a francovka bude působit díky obsahu alkoholu jako dezinfekce. Optimální je vlasy zabalit po aplikaci této domácí kúry do igelitu a nechat všechno 2 hodiny působit. Ano, celý proces je více než otravný, ale výsledek by měl stát za to.

Slivovice jako všelék

Morava je v několika ohledech specifickou součástí České republiky a mnohým se v souvislosti s ní vybaví především slivovice. Tento moravský všelék by měl platit také na vši. Pouze představa koupele ve slivovici je poněkud zvláštní. Navíc jen velmi složitě najdete nějakého muže, který vydá dobrou slivovici jen tak na mytí hlavy.

Proapinol a tea tree oil

Mezi další babské rady, které pomohou zbavit se vší, patří využití různých specifických látek. Výbornou volbou je podle všeho také proapinol. Jedná se v podstatě o směs éterických olejů, ve které se nenachází žádné umělé látky. Proapinol se tradičně míchá s medem a následně nanáší na hlavu. Velkou nepříjemností je vcelku vysoká cena této tekutiny, což ostatně platí i o medu. Vši by měl dokonale odpudit také tea tree oil. Ten aplikujte přimícháním několika kapek do šamponu nebo sprchového gelu na tělo i hlavu.

Vlasy prostě vyžehlete

Už si vaše děti žehlí vlasy? Především starší dívky běžně žehličku na vlasy využívají, a tak pro ně bude velmi jednoduché vlasy pouze přežehlit a vši i hnidy spálit. Nic složitého. U mladších dětí je zapotřebí si dát velký pozor.

Octová terapie

Jednoznačně nejjednodušší a asi také nejlevnější alternativu představuje ocet. Koupíte ho za pár korun a dětem by měl pomoct. Na vlasy a pokožku hlavy se nanáší podobně jako olej smíchaný s alpou. Ocet do pokožky hlavy jemně vmasírujete a následně necháte po dobu dvou hodin působit s tím, že hlava bude zabalena v igelitu.

Použití přípravků bohužel často nestačí

Když se mnohých lidí zeptáte, jak se zbavit vší, odpoví vám, že hlavně mechanicky. Něco na tom určitě bude. Pouze babské rady jako takové účinné nebudou. Ideální je neustále z vlasů vyčesávat jak vši, tak i hnidy a všechno, co s jejich existencí jakkoli souvisí. Optimální je využívání specifických hřebenů.. Odvšivovací hřebínek Kouzelný všiváček je unikátní v tom, že dokáže vyčesat i ty nejmenší vši a hnidy. Vlasy se přitom nijak nelámou a netrpí.

Na trhu se nachází také spousta chemických přípravků na vši. Někdo volí i obarvení vlasů. Je známo, že barvy na vlasy vši spolehlivě vyhubí. Jinak u kluků pomohou také nůžky nebo strojek na vlasy. Dívky by nejspíše proti takovémuto postupu protestovaly.

Zdroj náhledového obrázku: tuhykorinek.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.