people-2605526_1280

Jak se zbavit kruhů pod očima   

Dostatek kvalitního spánku je pro člověka nesmírně důležitý. Právě díky němu se tělo dokonale regeneruje a člověk se cítí skvěle. Nedostatek nebo nízká kvalita spánku mají různé příčiny. Co se týká onoho nedostatku, nejčastěji za něj může zaměstnání. Lidé pracují mnohem více hodin denně, než tomu bylo dříve a na spánek prostě nezbývá čas.

Stejně tak má vliv na kvalitu spánku prostředí. Pravidelný odpočinek na rozvrzané posteli se starší proleželou matrací určitě není tím pravým ořechovým, co byste měli absolvovat. Co se týká projevů nedostatku spánku, existuje jich hned několik. My se na ně podíváme podrobněji s tím, že se zaměříme na kruhy pod očima.

Jaké jsou nejznámější projevy nedostatku spánku?

Může jich být samozřejmě hned několik. Standardně se nedostatek spánku projevuje především vysokou mírou únavy. Člověk jakoby neměl do žádné činnosti chuť a chyběla mu také motivace. Tělo potřebuje odpočinek a chybí mu potřebná energie.

Obrázek: Kruhy pod očima – důsledek nedostatku spánku.

Zdroj obrázku: vyspise.cz

U mnohých lidí se nedostatek kvalitního spánku projevuje také vyšší mírou nervozity. Ta souvisí s neschopností se dokonale soustředit na konkrétní činnost. Lidé nemající potřebné množství spánku jsou značně nervózní a nakonec stejně musí spát. Absence spánku se projevuje také vizuálně. Asi nejběžnější jsou kruhy pod očima. Právě podle nich ostatní lidé velmi rychle poznají, že v noci nebylo z vaší strany všechno v pořádku.

Příčin vzniku kruhů pod očima bývá více

Většina z nás vnímá kruhy pod očima jako důsledek nedostatku spánku. Mnohdy tomu tak skutečně je. Únava ale může být způsobena třeba i dlouhodobým sezením u počítače. Neustálé upírání zraku na obrazovku způsobí kruhy pod očima také. Stejně tak může být na vině opakované mnutí očí. Tmavé kruhy často způsobuje také nesprávná životospráva. Vždyť jídlo pouze jednou a méně denně a minimální pitný režim mohou člověka dovést ještě k mnohem horším zdravotním komplikacím. Za kruhy pod očima může stát také genetika.

Jak kruhy pod očima vznikají?

Příčinou kruhů pod očima bývá nedostatečné prokrvení okolí oka. Krev je v této oblasti poněkud méně okysličená, což vede k tmavší barvě pleti v místech okolo oka. V tomto případě jsou kruhy namodralé. Když ale vypadají spíše tmavě hnědě až načervenale, stojí za potížemi krevní sraženiny. Pro nás jsou kruhy pod očima jakýmsi symbolem, že bychom si měli odpočinout a pečovat lépe o pokožku v této oblasti.

Jak pečovat o okolí očí?

Oblast okolo očí je do značné míry specifická, a to hlavně kvůli velmi tenké kůži, která se tady nachází. Je až trojnásobně tenčí než v jiných místech. Určitě se vyplatí používat speciální krém na takto jemnou pokožku.

Obrázek: Kolem očí je tenká kůže. Víte, jak správně pečovat?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vsaďte i na čisticí vodu, jež zbaví pokožku jakýchkoli cizorodých látek. Výborné jsou hlavně nejrůznější přípravky obsahující kyseliny salicylovou, glykolovou a benzoyl peroxid. Díky těmto látkám by mimo jiné měly zmizet také tolik nenáviděné černé tečky. Hodně ale záleží především na konkrétním typu pleti. Právě podle pleti by se měla kosmetika na kruhy pod očima aplikovat.

Specifické masáže pokožky v okolí očí

Mnozí odborníci mezi rady týkající se toho jak se zbavit kruhů pod očima, řadí také masáže očního okolí. Standardně tyto mikromasáže nabízejí různé masážní salóny. Vy se je ale můžete klidně dopřát i doma. Stačí si jen pořídit ten správný přístroj. Naším tipem je VisaPure Advanced od společnosti Philips. Právě on dokáže pleť nejen masírovat, ale také dokonale vyčistit.

Obrázek: Nástroj na masáž očního okolí – VisaPure Advanced od společnosti Philips.

Zdroj obrázku: philips.cz

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Sdílet

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *