Jak se zbavit nadýmání

Nadýmání určitě nepatří mezi onemocnění, nicméně jedná se o velmi nepříjemný problém, který se může negativně projevit hlavně ve společnosti. Pokud se s ním nechcete smířit, měli byste začít proti tomuto nepříjemnému pocitu něco dělat. Krátkodobé nadýmání není nijak výrazně závažné, nicméně u dlouhodobého byste neměli nic podceňovat. Mnohdy může vést i k zácpě, která se také musí nezbytně řešit. Jak tedy efektivně s nadýmáním bojovat?

Test na alergie neuškodí

Pokud budete chtít všechno zjistit úplně přesně, pak vyzkoušejte test na alergie a také nesnášenlivost na jídlo. Jen tak budete přesně informovaní o tom, co by mělo a naopak nemělo být součástí stravy. Jídelníček si budete moci pohodlně stanovit sami bez zbytečného hledání specialisty. Nejedná se přece jenom o nějaké diety. Jezte také pomalu a snažte se veškerou stravu co nejlépe strávit. Hltáním do sebe dostanete velké množství nežádoucího vzduchu.

Perlivé nápoje a žvýkačky na obtíž

nadýmání napomáhají také perlivé nápoje a žvýkačky. I proto je zapotřebí se jim co nejvíce vyhýbat. Optimální je zvolit čerstvé nápoje, které jsou ochuceny třeba citronem či limetkou. Takový vychlazený mátový čaj je naprosto vynikající volbou i pro horké letní období. Problémy mohu působit i žvýkačky. Zatímco u někoho vedou ke zvýšené produkci slin, u mnohých lidí dochází k tomu, že spíše vysušují ústní dutinu. Vyměňte je například za tvrdý bonbon anebo zeleninu.

Nežádoucí umělá sladidla ve velkém množství

Vyvarovat byste se měli také umělých sladidel. Ta ve velkém množství nadýmají maximálním způsobem. Je jasné, že sice pomohou ochránit před přebytečnými kilogramy, ale využívat byste je měli pouze v omezeném množství. Ideální je vybírat přibližně dvě až tři potraviny denně, které takováto umělá sladidla obsahují. Větší množství je již nežádoucí.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *